אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
מה אוכלים כדי להצליח בבחינה? | צילום: חדשות 2

מה כדאי לאכול לפני ובזמן בחינות? מהבגרות, דרך הטסט ועד לבחינות באוניברסיטה, איזו תזונה תאפשר לכם להגיע לתוצאות הטובות ביותר? קרן וולקומיר, מומחית לתזונה, ענתה לשאלות שלכם בפייסבוק. לפניכם חלק מהתשובות:

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחת ההמלצות השכיחות ביותר היא לאכול שוקולד בכדי לעורר את המוח. קרן, המומחית לתזונה דווקא אינה ממליצה לצרוך שוקולד במהלך הבחינה, בדיוק מהסיבה שהוא עשוי להעלות את רמות הסוכר בצורה מהירה, אך גם להוריד אותו במהירות - מה שלא יתרום לריכוז ועירנות לאורך זמן. במקום השוקולד היא ממליצה על חלופות טבעיות יותר ולא מעובדות כגון פירות יבשים, אגוזים ושקדים ובעיקר השילוב שלהם ביחד, שגם מספקים פחמימות זמינות וגם יוצרים תחושת שובע לאורך זמן.

ומה עושים במצב של היפראקטיביות? לשאלתה של הגולשת איסאנה, קרן ענתה כי העקרונות המנחים הם תזונה היפואלרגנית, כלומר להמעיט או להימנע ממוצרי חלב וחיטה וכמו כן ממזונות מתועשים המכילים בין השאר צבעי מאכל, חומרי טעם וריח ושמנים מוקשים. במקום זאת היא ממליצה לצרוך תחליפים בריאים יותר כמו דגנים מלאים, קטניות, ירקות ופירות וגם להעשיר את התזונה באומגה 3, ובהתאמה אישית גם לקחת תוסף.

הגולש גיא פדידה שאל לגבי מצבים בהם הלחץ מפני הבחינה משפיע באופן חריג. על כך ענתה המומחית שאם ההתרגשות לפני בחינה או טסט ברכב מלווה בתחושות אי נוחות בבטן ואפילו שלשולים, מומלץ דווקא לאכול מזונות שאינם מלאים, כמו למשל אורז לבן עם ירקות מאודים או סנדוויץ מלחם לבן עם אבוקדו וביצה - שגם יתן תחושת שובע וגם לא יפעיל יותר מדיי את מערכת העיכול.

בהצלחה!

לאתר של קרן וולקומיר