עונת הרחצה רק נפתחה, וכבר מתגלה זיהום בכמה מהחופים הפופולריים והעמוסים ביותר בתל אביב. משרד הבריאות ערך היום בדיקות למים שנלקחו מחופי הים בתל אביב. בבדיקות שנערכו, נמצא כי לפחות שלושה חופי רחצה מכילים מים מזוהמים וכי הרחצה בהם מסוכנת. בעקבות התוצאות, פנה משרד הבריאות למשרד הפנים בבקשה לסגור את החופים לציבור.

הזיהום התגלה בחופים צ'רלס קלור, גורדון ואביב. חוף אביב סגור ממילא לרחצה בשל שיפוצים שנערכים בו, אך בשני החופים האחרים הוצבו שלטים האוסרים על הרחצה ופקחי החופים מתריעים את הרוחצים באמצעות מערכת הכריזה.

זאב פיש, המפקח הארצי לתיאום הפיקוח בשירותי הבריאות לציבור מטעם משרד הבריאות, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "אין ספק שאדם שרוחץ במים מזוהמים מסכן בריאותו. מצאנו חריגה משמעותית מאוד בשלושת החופים", והוסיף: "אנחנו דוגמים את כל חופי הרחצה פעם בשבוע, בתל אביב אפילו יותר מפעם בשבוע, קיבלנו דגימות חריגות מאוד בפרמטרים שאותם אנחנו בודקים", דברי פיש.

ממשרד הבריאות נמסר כי החופים מסוכנים לרחצה עד להודעה חדשה, וכי הודעה על פתיחת החופים לרחצה תימסר בנפרד, לאחר שיתקבל אישור משרד הפנים ומשרד הבריאות. בינתיים, מתבקש הציבור להימנע מלרחוץ במי החופים האמורים. במשרד הבריאות הוסיפו כי "עיריית תל אביב, יחד עם משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה מנסים לאתר את מקום הזיהום המדויק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק