באתר החרמון חיכו לרגע הזה חודשים רבים. אלפי מטיילים וגולשים עלו הבוקר אל צפון רמת הגולן כדי ליהנות מהשלג. כעת, מדווחים באתר החרמון על תפוסה מלאה וסגירת החניונים למבקרים. "רק אוטבוסים ממשיכים לעלות", סיפר מנהל האתר שאול אוחנה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אנשי הצוות שלנו בשטח ושומרים על הסדר והארגון, אני שמח שרבים הגיעו והם בהחלט נהנים", הוסיף אוחנה.

המשטרה מדווחת כי בעקבות סגירת האתר למבקרים, מבצעים שוטרי אגף התנועה בצפון הכוונות תנועה בצומת גדות וצומת סער כאשר לאזור יכולים להיכנס רק תושבי המקום בשל עומסי התנועה הכבדים. ציבור הנהגים מתבקש לגלות איפוק, סובלנות ולהישמע להוראות השוטרים.

במקביל, ממשיך גל הקור הכבד לפקוד את ישראל. אם בימים (ובעיקר בלילות) האחרונים הרגשתם שהקור בחוץ מקפיא עצמות - אתם לא לבד: ינואר מסתמן כאחד החודשים הקרים ביותר שילוו את ישראל בחורף הנוכחי. לפחות לזמן הקרוב, כדאי להשאיר את המעילים ויתר הבגדים החמים בהישג יד - שכן לפי התחזית, לא צפוי שינוי ניכר במצב במהלך סוף השבוע.

רוצים להתעדכן ראשונים בשינויים במזג האוויר? הצטרפו לתחזית חדשות 2 בפייסבוק

היום צפויות טמפרטורות נמוכות מהרגיל וייתכן טפטוף. עם זאת, עבור מי שלא נרתע מהקור העז יהיה זה יום נוח לטיולים במקומות הנמוכים ובמישור החוף.

מקום בארץ טמפרטורות
רמת הגולן 2-12
חיפה 7-13
טבריה 5-17
תל אביב 7-15
ירושלים 4-10
ים המלח 11-18
באר שבע 3-15
מצפה רמון 3-9
אילת 7-18

מצאת השבת ובלילה שבינה לבין יום ראשון יחלו לרדת גשמים באזורנו והם יתחזקו בהדרגה. יינשבו רוחות שיהפכו עזות, עד כדי משבים במהירות של כ-70 קמ"ש. את השבוע הבא יפתחו אזרחי ישראל בשיאה של מערכת חורפית: ביום ראשון יירדו גשמים חזקים מלווים בברד. יתחוללו סופות רעמים והים התיכון יהיה סוער מאוד. בחרמון מתכוננים לשלג כבד, וגם הפסגות הגבוהות של ההרים בגולן צפויות להיצבע לבן. באזורים הנמוכים יש חשש משטפונות - ובדרום הארץ ייתכן אובך.

בשעות הערב של יום ראשון ייחלשו בהדרגה הרוחות והגשמים יתמעטו. בימים שני עד רביעי תורגש התחממות הדרגתית: הטמפרטורות לא יהיו עוד נמוכות מהרגיל בעונה, אך את השמיים יקשטו ענני גשם רבים שיורידו ממטרים בעיקר בצפון הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק