אילוסטרציה (צילום: AP)
הזיהום הכניע את היולדת | צילום: AP

תושבת חיפה בת 20 שהגיעה ללדת בבית החולים רמב"ם בחיפה, נפטרה הערב לאחר סיבוך בניתוח קיסרי שעברה בבית החולים. האישה עברה את הניתוח לפני כשלושה שבועות, במהלכם חלה הידרדרות מהירה במצבה, והערב נקבע מותה.

מבית החולים נמסר כי "האישה הופנתה לניתוח קיסרי דחוף, לאחר שאובחנה אצלה מצוקה עוברית. כמה ימים לאחר הניתוח חלה הידרדרות מהירה במצבה והיא הועברה למחלקת טיפול נמרץ כללי".

הזיהום הכניע את היולדת

בית חולים, אשפוז (צילום: חדשות 2)
סבלה מזיהום במשך 3 שבועות | צילום: חדשות 2

מאז הניתוח, עברה היולדת מספר ניתוחים נוספים בניסיון להתגבר על הזיהום הקשה שהתפתח בגופה, אך למרות הטיפול האינטנסיבי במשך כל תקופה זו, גופה נכנע לזיהום והיא נפטרה הערב בית החולים.

הנהלת בית החולים הביעה צער רב על פטירת הצעירה והודיעה כי "המקרה ייבדק ברמב"ם כמו כל מקרה תמותה ותחלואה הנחשבים לחריגים". במקביל לעדכון בני משפחתה, כמקובל במקרים אלה, עדכן בית החולים את משרד הבריאות על האירוע.

הטרגדיה הזו מצטרפת למקרה מוות נוסף שאירע בבית החולים רמב"ם לפני כשבועיים: תושבת הקריות שהגיעה לניתוח, מתה במהלך ההרדמה לקראת הניתוח. האישה הייתה אמורה לעבור ניתוח כירורגי בראשה, אלא שהיא כלל לא הגיעה לחדר הניתוח. מבית החולים נמסר שהאישה מתה במהלך ההרדמה לאחר שלקתה בדום לב. בדיקה ראשונית של נסיבות המוות העלתה שמדובר ברשלנות של המרדים.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עבר השתלת כליה - התמוטט ומת

טרגדיה בירושלים: צעיר בן 25 מת לאחר ניתוח שקדים