השביט "יעיף" חלקיקים לעבר כדור הארץ (צילום: חדשות 2)
מטר מטאורים. כך זה ייראה | צילום: חדשות 2

חפשו את המקום החשוך ביותר שאתם מכירים, והתכוננו למחזה מרהיב: בלילה שבין חמישי לשישי אנו צפויים לראות בשמי ישראל את אחד ממטרי המטאורים הגדולים ביותר שנראו כאן בשנים האחרונות.

"זהו אירוע גדול, אנו צפויים לראות כ-100 מטאורים בשעה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט יו"ר האגודה הישראלית לאסטרונומיה, יגאל פתאל. "השיא אמור להיות ממש אחר חצות".

אז איך בעצם נוצר מטר המטאורים? "המקור הוא פשוט אבק שמקיף את השמש. כדור הארץ חוצה את מסלול האבק הזה פעם בשנה, ואז מתרחש המטר. מה שאנו רואים ומכנים 'כוכבים נופלים', הם בעצם חלקיקי אבק שנופלים ונשרפים".

"מגג בניין ניתן יהיה לראות כמה בודדים"

כדי לראות את המחזה באופן האופטימלי, מציע פתאל להתרחק כמה שיותר ממקורות אור ומאזורים עירוניים. באגודה הישראלית לאסטרונומיה מארגנים שני אירועים חינמיים בפארק תמנע בערבה ובכוכב הירדן בצפון. "פארק תמנע זה אחד המקומות הבודדים בארץ שנשאר ממש חשוך", מספר פתאל. "ישנו אירוע נוסף באיצטדיון העירוני במצפה רמון, למרות ששם יהיה טיפה יותר קשה לראות".

אם אתם מתעצלים להגיע לאירועים, במסגרתם יתקיימו גם הרצאות ויובאו טלסקופים מיוחדים, פתאל ממליץ פשוט לעלות על הגבעה הקרובה החשוכה ביותר שתמצאו, לשכב על הגב ולקוות לטוב. "מגג בניין, לדוגמא, ניתן יהיה לראות כמה בודדים, בעיקר כי מדובר בלילה ללא ירח אז האור שלו פחות מפריע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק