טרגדיה בדרום: יולדת בת 33 נפטרה בבית החולים "יוספטל" באילת, מספר שעות לאחר שילדה עובר ללא רוח חיים בשבוע ה-41 להריונה. מבית החולים נמסר כי המקרה דווח למשרד הבריאות, בצירוף בקשה להקים ועדת בדיקה.

"היולדת ילדה בשעות הבוקר עובר שנפטר במהלך הלידה", נמסר הערב מדוברות בית החולים יוספטל. "במהלך השעות שלאחר הלידה פיתחה היולדת סיבוך נדיר וקשה, ועל אף מאמצי הרופאים להציל את חייה, נפטרה היולדת בשעות הצהריים המאוחרות".

במשפחתה של היולדת האשימו הערב את האחיות בבית החולים ברשלנות במקרה. "היולדת הגיעה בסביבות השעה 07:00 בבוקר ללידה שגרתית, ביקשה לעשות ניתוח קיסרי והצוות הרפואי סירב לעשות זאת", סיפר הערב דודה של היולדת, אריה, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"לא היה רופא, רק אחיות"

"תוך כדי הלידה נכרך הטבור סביב צווארו של התינוק. אמה של היולדת, שהיא אחותי, אמרה לי שלא היה שם רופא באותו הזמן, ושעד שהזעיקו אותו - התינוק כבר מת".

"תוך כדי הלידה נגרם לאחיינית שלי שטף דם פנימי בריאות והיא הייתה בטיפול נמרץ עד השעה 17:00 בערב", המשיך הדוד. "הזעיקו שני רופאים למקום והתכוונו להטיס אותה לבית החולים 'סורוקה'. עד שהספיקו לעשות זאת, היא כבר נפטרה".  לטענתו, "הלידה התבצעה במהלך החלפת משמרת, ולא היה רופא אחראי אלא רק אחיות".

בחודש שעבר: יולדת נפטרה בביה"ח הלל יפה 

לפני כחודש וחצי נפטרה בבית החולים הלל יפה בחדרה יולדת בת 20 לאחר שילדה תינוקת בניתוח קיסרי. היולדת סבלה מכשל מערכתי מורכב, והגיעה לבית החולים שלושה שבועות קודם לכן לבית החולים.

היא התלוננה על תחושה כללית רעה, כאבי בטן ובחילות. הצוות בבית החולים איתר כי היא סובלת מזיהום כלייתי מתקדם והתחלה של כשל כלייתי, והומלץ לאשפזה ביחידה להיריון בסיכון, אך היא השתחררה לביתה על דעת עצמה.

למחרת היא שבה במצב קשה יותר לבית החולים, אושפזה ביחידה להריון בסיכון גבוה וכשבוע לאחר מכן כבר יילדה את התינוק כשהיא במצב קשה, מורדמת ומונשמת, בניתוח קיסרי. התינוקת נולדה בריאה, אך מצבה של האם המשיך להידרדר והיא נפטרה.

המקרה הזכור ביותר בנושא הוא זה של גלית סעדה ז"ל, אשר ילדה תאומים בניתוח קיסרי בבית החולים הדסה עין כרם בדצמבר 2008. גלית הועברה למחלקת ההתאוששות אחר הצהריים, ולמחרת בבוקר נמצאה ללא רוח חיים. בחודש יולי האחרון נחשף כי שני גניקולוגים ואחות יואשמו על ידי משרד הבריאות ברשלנות חמורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק