המתרחצים בחוף אורנים באשדוד לא ציפו להפתעה כזו בעת הבילוי בחוף הים. דולפינה הגיעה אתמול בשעות אחר הצהריים והתקרבה מאוד לקו החוף. אנשי רשות הטבע והגנים שהוזעקו למקום הבחינו שמדובר בדולפינה חולה ועזרו למשות אותה מן המים. היא הועברה למרינה בעיר, לקבלת טיפול רפואי, אך מצבה היה חמור מדי והיא מתה במהלך הלילה.

ראש המרכז לחקר, מידע וסיוע ליונקים ימיים ד"ר אביעד שיינין סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "הדולפינה מתה אמש בסביבות 1:20 בלילה", הוא אומר, "אנו עדיין מצפים לבדיקות מעבדה כדי לבדוק ממה היא מתה בדיוק, אך ככל הנראה, היא מתה מהמחלה עימה הגיעה", לדברי שיינין.

אתמול, כשהבחינו בדולפינה האזרחים בחוף, הם קראו בתחילה לצוות המצילים, שהתחילו לכוון אותה לכיוון עומק הים. למרבה הפתעתם, בכל פעם היא שחתה בחזרה לכיוון החוף והתחילה ממש לשחק איתם. לאחר מכן הוזעקו אנשי רשות הטבע והגנים.

יוסי לישה, סגן מנהל תחנת חוף לידו הסמוכה לתחנת אורנים, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "אחרי שהגיעו אנשי שמורות הטבע והגנים, תפסנו את הדולפין , כיסינו אותו בשמיכות והכנסנו אותו לטנדר. הם העבירו אותו למרינה באופן זמני עד שיתארגנו עם ציוד מיוחד להעבירו למיכל שבו הוא יקבל טיפול".

לישה הוסיף, "נתקלנו מספר פעמים בעבר בבעלי חיים שהגיעו לכיוון החוף, אך אף פעם לא היינו עדים למקרה כזה של דולפין המסרב לשחות חזרה לעומק המים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק