מזג האוויר הקשה השורר ברחבי הארץ גרם לנזקים רבים עד כה וכוחות ההצלה מדווחים על פעולות חילוץ באזורים רבים.

הסערה וכמויות הגשם הרבות בתל אביב הביאו לסגירתו של קטע הכביש שבין רחובות ארלוזורוב וז'בוטינסקי, בשדרות רוקח. מזג האוויר החורפי והגשמים העזים גרמו לעומסי תנועה כבדים בערים הראשיות. במספר שכונות בעיר אף נעקרו עצים ממקומם בשל הרוח העזה.

תמונות גושלים מזג אוויר (צילום: גולשי חדשות 2)
גולשי חדשות 2 באמצעות 2222 | צילום: גולשי חדשות 2

מוקדם יותר הבוקר דיווחו שירותי הכבאות בצפון כי יחידת החילוץ המיוחדת חילצה שני תושבי כפר קאסם שנלכדו ברכבם, לאחר שזה נתקע בשלולית גדולה בכניסה לכפר. גם באור יהודה שבמרכז פועלות משעות הבוקר יחידות חילוץ של שירותי הכבאות לחילוץ אנשים מתוך רכבם. מול לשכת הגיוס בתל השומר, סמוך לקריית אונו, דווח כי גובה המים עומד על 1.10 מטרים.

גל הקור העז פגע גם באנשינו לובשי המדים: שבעה חיילים מחטיבת "כפיר" אושפזו הבוקר בבית החולים בעפולה בשל כוויות קור.

הלילה: החורף נכנס בסערה

החורף היכה הלילה ברחבי הארץ במלוא עוצמתו. שלג ירד בחרמון משעות הלילה המוקדמות, בצפון הנגב ירד גשם, וירידה ניכרת נרשמה בטמפרטורות.

את המערכת החורפית מלוות רוחות חזקות מאוד של 50 קמ"ש ומשבים שמגיעים ל-60 עד 70 קמ"ש. שיא המערכת נרשם במהלך הלילה, אך גם היום צפוי לנו יום חורפי לגמרי: קר, גשום וסוער. המסה העיקרית של הגשם תרד בצפון, אך הגשם ירד גם במרכז וימשיך לרדת גם בצפון הנגב. בחרמון יוסיף לרדת שלג, רוחות חזקות ינשבו ויהיה קר וסוער.

תמונות אזרחים מצלמים חורף (צילום: גולשי חדשות 2)
חורף בישראל | צילום: גולשי חדשות 2

מי שבכל זאת יחליט לעזוב את התנור, נעלי הבית, הפיג'מה ונעלי הבית, ויחליט לשים עליו בגד ים - צפוי לפגוש היום בגלים גבוהים מאוד של מעל ל-3 מטרים, אותם יביאו הרוחות העזות. לקראת הערב המערכת תיחלש, אולם גשם עדיין יוסיף לרדת בהפוגות גדולות יותר ובעוצמות נמוכות יותר.

חובבי החורף יתאכזבו כבר בסוף השבוע

הגשם צפוי להימשך גם ביום חמישי, אולם בכמויות פחותות יותר ונקודתיות. הטמפרטורות עדיין יהיו נמוכות ויהיה קר מאוד. בלילה אף תיתכן קרה. מרבית הגשמים שירדו יתרכזו באזור המרכז ופחות בצפון.

שמיים מעוננים. ארכיון (צילום: גולשי חדשות 2)
חורף בישראל | צילום: גולשי חדשות 2

אבל אל תתרגלו למראות החורף מדי: המערכת תגיע לסיומה כבר בסוף השבוע, וביום שישי אף תורגש התחממות קלה. ייתכנו עדיין טפטופים בשעות הבוקר, אולם לקראת שעות הצהריים תצא השמש והגשם ייפסק.

תהייה זו הזדמנות טובה לכל חובבי הטבע לצאת ולראות נופים ירוקים של אחרי המערכת החורפית. למרות הטמפרטורות הנמוכות, עדיין יהיה מזג אוויר נוח יחסית לטיולים.

איך נראה החורף שלכם?

אתם הגולשים מוזמנים לצלם תמונות של חורף בטלפון הסלולרי שלכם, ולשלוח את התמונות לטלפון 2222 מכל טלפון נייד - או למייל הגולשים שלנו: mezeg@news2.co.il אנחנו מבטיחים לפרסם את התמונות הטובות וה"חורפיות "ביותר. חורף נעים!