אחרי החילוץ - טיפול רפואי. הכורים בצ'ילה (צילום: אילוסטרציה)
הרופאים נדהמו: בלון חוסם את המעיים | צילום: אילוסטרציה

לפני מספר ימים הגיע ילד בן 4 מחיפה עם כאבים עזים בבטנו לבית החולים בני ציון בחיפה כשהוא מלווה בהוריו. לאחר מספר בדיקות התברר כי הילד סובל מחסימת מעיים. תחילה חשבו הרופאים כי מדובר בבעיה שנוצרה מניתוח שעבר הילד לאחר לידתו, אבל כשבדקו הרופאים את הילד לעומק הם נדהמו לגלות: הילד בלע בלון.

"הילד הגיע אלינו בעקבות חסימת מעיים, כאשר החשד היה כי מדובר בהיצרות בנקודת ההשקה במעי הגס, בעקבות ניתוח קודם שעבר הילד מיד לאחר שנולד", סיפר מנהל מחלקת כירורגיית ילדים בבית החולים, ד"ר ג'ורג' מוגילנר.

בלון שחולץ מקיבתו של ילד בן 4 (בית חולים בני ציון) (צילום: בית חולים בני ציון)
הבלון שהוצא מהמעיים של הילד | צילום: בית חולים בני ציון

"לאחר שכרתנו חלק נרחב של המעי הגס, כולל נקודת ההשקה של הניתוח הקודם, התברר כי חסימת המעיים נגרמה כיוון שהילד בלע בלון מגומי בגודל בינוני שנתקע באזור, הוסיף הרופא. "הבלון 'התמקם' בנקודת ההשקה של ניתוח קודם שביצענו אצל הילד כשהיה תינוק, בשל נמק במעי. להערכתנו, הבלון שבלע הילד היה בנקודה זו מספר ממושך של חודשים ויצר את חסימת המעיים".

אין תמונה
ד"ר ג'ורג' מוגילנר מבית החולים "בני ציון"

ד"ר מוגילנר הדגיש כי לא נמצא כל תיעוד למקרים דומים בספרות הרפואית המקצועית. לדבריו, "ראינו בעבר מקרים של ילדים שבלעו גופים שונים או פירות כגון אפרסמון, אבל במקרה כזה - של בליעת בלון, טרם נתקלנו".

מבית החולים נמסר כי לאחר הניתוח הילד יוכל לתפקד כרגיל: "אנו מעריכים שהמעי הדק יבצע אדפטציה ויסייע לגוף בספיגת הנוזלים, במקום החלק הכרות של המעי הגס". הילד שוחרר לאחר אשפוז והשגחה צמודה.