אילוסטרציה (צילום: AP)
היולדת במצב קשה. צילום ארכיון | צילום: AP

במרכז הרפואי "הילל יפה" בחדרה מאושפזת במצב קשה כבר שלושה ימים יולדת בשנות ה-20 לחייה, כתוצאה מסיבוך עקב ניתוח קיסרי שעברה ביום חמישי בלילה. היולדת, שהגיעה לבית החולים בריאה לחלוטין ובהכרה מלאה, מאושפזת כעת ללא הכרה וסכנה עדיין נשקפת לחייה.

"הצעירה הגיעה למרכז הרפואי, לאחר שנקבע עבורה תאריך לביצוע ניתוח קיסרי", אמרו היום בבית החולים. "הניתוח בוצע בהצלחה על ידי רופא בכיר במחלקה, ולאחריו הועברה היולדת להשגחה במחלקת היולדות בקרבת תחנת האחיות, כמקובל". אולם כאן, כך נראה, משהו השתבש.

בבית החולים כי בהתאם לנהלים הקפדניים, התבצעו אחת לשעה וחצי עד שעתיים ביקורות ליולדת על ידי אנשי צוות המחלקה. "לאורך כל הביקורת היא דיווחה כי היא מרגישה בטוב, למעט כאבים שהיו תוצר נלווה של הניתוח. לא נצפו סימנים חריגים כלשהם". בעקבות מצבה המשתפר של היולדת, עזבה אותה אמה ושבה לביתה על מנת לנוח. "הבת לא התלוננה על כאבים מיוחדים", הדגישה האם בפי הצוות הרפואי.

המקרה דווח למשרד הבריאות

אולם בביקורת הבאה שנערכה לצעירה, בשעה חמש וחצי בבוקר, זוהתה היולדת שוכבת במיטתה שלא בהכרה. "צוות החייאה הוזמן מיד והאישה הובהלה לחדר ניתוח, שם נתגלה שטף דם בבטנה", סיפרו בבית החולים. "היא נותחה על ידי מנהל המחלקה ומנהל יחידת הטראומה. לאחר הניתוח מצבה התייצב והיא הועברה במצב קשה מאוד לטיפול נמרץ כללי".

במהלך הניתוח קיבלה האישה מנות דם רבות ותרופות מיוחדת נוגדת קרישה, בשל איבוד הדם הרב במהלך הניתוח. "למרות מאמצי הצוות, מצבה של האישה מוסיף להיות קשה ונשקפת סכנה לחייה", אמרו הערב בבית החולים.

עם זאת, עדיין לא ברורה הסיבה להידרדרות הפתאומית במצבה של האישה אך הדבר נבדק. "ההשערה היא שככל הנראה מדובר בסיבוך אפשרי הכרוך בניתוח קיסרי", אמרו בבית החולים. משפחתה של היולדת עודכנה, ובבית החולים אמרו הערב כי המקרה דווח למשרד הבריאות.