יולדת (צילום: חדשות 2)
נכנסה לחדר ניתוח ויצאה במצב צמח. ארכיון | צילום: חדשות 2

אישה בת 36 שהתאשפזה בבית החולים "ביקור חולים" בירושלים כדי לעבור ניתוח קיסרי, סובלת כעת מפגיעה מוחית בלתי הפיכה ונמצאת במצב של צמח. הסיבה: הרופא המרדים פיספס את חוט השדרה - ושכח לדווח על כך לצוות, כך מדווח רן רזניק ב"ישראל היום".

הסיפור הטרגי אירע לפני כארבע שנים, כש-ק' הגיעה לבית החולים כדי ללדת בניתוח קיסרי את בתה השלישית. כמקובל, הגיע רופא מרדים כדי להזריק לק' אפידורל למניעת כאבים, אך הפעם אירע סיבוך בהליך לאחר שהרופא ד"ר גרגורי סוחמן החדיר את המחט למקום לא נכון בגבה של היולדת.

בעקבות הסיבוך הופסק הניתוח לזמן מה, הבעיה טופלה והלידה נמשכה והסתיימה בהצלחה. אך לאחר מכן התברר כי הרופא לא דיווח לצוות הרפואי על הסיבוך במהלך הלידה, לא תיעד את מה שהתרחש בגיליון הרפואי ולא הוציא את הקטטר מגבה של ק'.

הרופא המרדים: "אני לא אשם בדבר"

היולדת, קיבלה תרופה לשיכוך כאבים דרך הקטטר שהיה מחובר לאזורים לא נכונים בגבה, מה שגרם לה לשיתוק שרירים, דום לב וסיבוכים רפואיים בלתי הפיכים ממנה היא סובלת עד היום. במשרד הבריאות הוחלט להגיש קובלנה נגד הרופא המרדים ונגד אחת מהגניקולוגיות שטיפלו בק'.

ד"ר סוחמן מסר בתגובה: "היולדת טופלה על ידי צוות רפואי שלם. אני דוחה ולא מסכים עם ממצאי הבדיקה. החקירה מתמקדת בי כדי לנקות את כל האשמים האחרים במחלקת נשים והרדמה בבית החולים. נכון, שכחתי לתעד את המקרה, אבל דיווחתי בעל פה. אני לא אשם בדבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק