סופסוף הוא מגיע: החורף יכה הלילה במלוא עוצמתו.

המערכת החורפית מתקרבת אלינו במהירות עם רוחות חזקות מאוד של 50 קילומטר בשעה ומשבים שמגיעים ל-60 עד 70 קילומטר בשעה, אבל השיא עוד לפנינו. בשעות הלילה והבוקר ירדו גשמים כבדים בצפון הארץ ובמרכזה - ושלג ראשון ירד בחרמון.

זיהום אוויר גבוה שרר אחרי הצהריים במרבית אזורי הארץ. סופת האבק הכבדה נובעת משקע עמוק הנמצא מערבית לקפריסין, הגורם להסעת אבק מצפון אפריקה לאזורנו. מהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי עם תחילת הגשמים בשעות הערב והלילה צפויה איכות האוויר להשתפר. במד"א ממליצים לבעלי קשיי נשימה לא לשהות מחוץ לבית.

מחר: קר מאוד, גשום וסוער

ערפל (צילום: חדשות 2)
האובך: כך זה נראה היום | צילום: חדשות 2

מחר יהיה יום חורפי לגמרי: קר, גשום וסוער. המסה העיקרית של הגשם תרד בצפון, אך הגשם ירד גם במרכז ויגיע עד צפון הנגב. בחרמון ימשיך ירד שלג, רוחות חזקות ינשבו ויהיה קר וסוער.

גולשי האינטרנט שגולשים גם בים התיכון, צפויים לפגוש בגלים גבוהים מאוד של מעל ל-3 מטרים שיביאו עמן הרוחות העזות. לקראת מחר בערב המערכת תיחלש אבל גשם עדיין יוסיף לרדת בהפוגות גדולות יותר ובעוצמות נמוכות יותר.

הגשם יימשך גם ביום חמישי, אך מדובר בגשמים מקומיים. הטמפרטורות עדיין יהיו נמוכות ויהיה קר מאוד. כמויות הגשם יפחתו וירד הרבה פחות גשם אבל הטמפרטורות יישארו נמוכות ובלילה תיתכן קרה.
רוב הגשם יתרכז באזור המרכז ופחות בצפון ויהיו גשמים מקומיים פזורים שירדו לפרקים.

המערכת תגיע לסיומה בסוף השבוע וביום שישי תורגש התחממות קלה. ביום שישי ייתכנו עדיין טפטופים בשעות הבוקר, אבל תורגש התחממות קלה ועד הצהריים כבר תצא השמש.

שלחו לנו תמונות של חורף

אתם הגולשים מוזמנים לצלם תמונות של חורף בטלפון הסלולרי שלכם, ולשלוח את התמונות לטלפון 2222 מכל טלפון נייד - או למייל הגולשים שלנו: mezeg@news2.co.il.

אנחנו מבטיחים לפרסם את התמונות הטובות וה"חורפיות "ביותר. חורף נעים!