מטיילים בגבעות הדרומיות של מודיעין, היום (צילום: החברה להגנת הטבע)
מטיילים בגבעות הדרומיות של מודיעין, היום | צילום: החברה להגנת הטבע

חוגגים את ט"ו בשבט בטבע: עשרות אלפי בני אדם הגיעו ביומיים האחרונים ליערות, לשמורות ולגנים ברחבי הארץ, כדי לטעת עצים ולציין את חג האילנות כמיטב המסורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בקרן קיימת לישראל הציבו אתמול מטרה לטעת לא פחות ממיליון שתילים חדשים. הנטיעות נערכו ביערות ברחבי הארץ וימשכו גם מחר. לאירוע החג המרכזי, שנערך היום ביער בן שמן, הגיעו כ-5,000 בני אדם.

נוטעים ונהנים (צילום: חדשות 2)
נוטעים ונהנים | צילום: חדשות 2

גם החברה להגנת הטבע קיימה אירועי ט"ו בשבט במוקדים שונים ברחבי הארץ ובהם גבעות מודיעין, חיפה ואלון התבור, אליהם הגיעו לפחות עשרת אלפים מטיילים.

בקק"ל העשירו את המבקרים עם סיפורים על ההיסטוריה של חג האילנות, שתחילתו בשנת 1907. מסורת הנטיעות החלה עם ראשית ההתיישבות היהודית בארץ במטרה לפתח חקלאות עברית על אדמות שנרכשו. החג מצוין דווקא באמצע חודש שבט מכיוון שזהו הזמן המסמל את סיום תקופת שיא הגשמים, ולכן האדמה יכולה לקלטו בצורה טובה יותר שתילים צעירים.

הגשם חוזר

הגשם חוזר - גם השלג. צילום ארכיון (צילום: גלעד שלמור)
הגשם חוזר - גם השלג. צילום ארכיון | צילום: גלעד שלמור

ט"ו בשבט השנה הגיע יחד עם מזג אוויר מסביר פנים לחוגגים שנהנו משמש חורפית ומטמפרטורות גבוהות מהרגיל בעונה. אך במיוחד לכבוד העצים הצעירים, עם סיום החגיגות ירדו הטמפרטורות ובשבוע הקרוב צפוי מזג אוויר חורפי וגשום.

כבר בשעות הקרובות יתרבו העננים ובמרבית אזורי הארץ יחל לרדת גשם קל שיימשך גם מחר בבוקר. במהלך יום ראשון תחול התקררות משמעותית, ובשני צפוי גשם מקומי, שיתגבר בשעות הערב המאוחרות. מזג האוויר בימים שלישי ורביעי יהיה חורפי, גשם יירד מהצפון ועד צפון הנגב ושלג יירד בחרמון.