שני האחים בעת אשפוזם (צילום: חנה ביקל)
שני האחים בעת אשפוזם | צילום: חנה ביקל

שני אחים בני 8 ו-12 אושפזו בשבוע שעבר בבית החולים זיו בצפת, בעקבות תגובה אלרגית קשה לקעקועי חינה שעשו יומיים קודם לכן באילת. בסוף השבוע האחרון הם שוחררו במצב טוב. השניים הגיעו למחלקת מיון ילדים בבית החולים לאחר ששניהם סבלו משלפוחיות קשות באזור הקעקועים, והם טופלו בחומרים אנטי אלרגניים וסטרואידים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד האחים סבל מתגובות קשות יותר, ולכן נשאר לאשפוז במחלקת ילדים בבית החולים. אחיו שוחרר לביתו בתום הטיפול, אך לאחר יומיים שב לאשפוז בעקבות התפשטות התגובה האלרגית בכל גופו. גם בגופו של אחיו חלה התפשטות התגובה האלרגית. האחים אושפזו ונשארו בהשגחה עד סוף השבוע האחרון, אז איפשרו רופאי מחלקת הילדים לשחרר אותם לביתם.

"לאורך כל האשפוז האחים לא היו במצב מדאיג ולא הייתה סכנה לחייהם", הסבירה ד"ר דנה קרופיק, מנהלת מחלקת מיון ילדים בזיו, בשיחה עם חדשות 2 Online. "אבל אם פעם הבאה הם יפגשו את החומר הזה שנמצא גם בדברים אחרים, כמו תרופות למשל או תעשיית הגומי, אז הגוף שלהם כבר יזכור את האלרגן הזה והתגובה עלולה להיות מאוד קשה עד כדי סכנת חיים".

"הייתי ממליצה להורים לא לעשות קעקועים כאלו", הבהירה ד"ר קרופיק. "עדיף להימנע מהחינה בדוכנים, כשלא באמת יודעים מה יש שם ומה מוסיפים לחומר. הדברים האלו נראים לכאורה תמימים ולא מזיקים, אבל הם מכילים בתוכם חומרים שנספגים בדם, ועלולים לגרום לבעיות קשות.

"גם שני האחים המדוברים ששוחררו לביתם חיים עדיין באי נוחות נוראית", הוסיפה מנהלת מחלקת מיון ילדים בבית החולים זיו. "הם לא ישנים בלילה, הם מתגרדים, וזה יכול להימשך ככה גם חודש".