אם יש לכם שכן מתופף - כנראה שבתקופה הקרובה תהיה הפעם האחרונה שהוא יתופף. בקרוב, לנגן בבית יהיה פשע. דב רוזן, מתופף ומורה לתיפוף אומר, כי הוא יצטרך לשכור איזשהו מקום באזור התעשייה כדי שיוכל להתבטא.

תקנות חדשות שמפרסם היום המשרד להגנת הסביבה קובעות כי ייאסרו לחלוטין האזנה לרדיו, צפייה בטלוויזיה ונגינה באופן הגורם לרעש המפריע למישהו אחר.

רוזן רוטן ואומר כי אדם שישמע שלושה תווים מגיטרה ויוכל להתקשר למשטרה והחוק יעמוד לצדו. השר להגנת הסביבה גלעד ארדן מגן על התקנות ואומר: "אדם לא צריך לסבול 24 שעות מזה שבנו של השכן, וגם לי יש ילדים קטנים, לומד על כלי נגינה". לנגנים שרוצים להמשיך לנגן בביתם הוא ממליץ לעשות מיגון אקוסטי.

הסוף למפוחי העלים

ולא רק כלי נגינה: התקנות גם אוסרות על שימוש כלשהו במפוחי עלים בכל שעה של היום באזורי מגורים. מדינת ישראל היא מדינה צפופה ורועשת, אומר השר ארדן, ואומר שזה לא משפיע רק על שלוות הציבור - אלא ממש גם על בריאותו.

חזרתם הביתה מיום עבודה ארוך, הלכתם לישון ופתאום - אזעקה מתחילה לעבוד. במשרד להגנת הסביבה החליטו לשים לזה סוף. שם מבטיחים לנו שתוך ארבע שנים לא יהיה אפילו רכב אחד בישראל שיעשה לנו רעש מטריד. גם שעות שיפוצים יוגבלו מ-7 בבוקר עד 19:00, שימוש במכסחות דשא ואפילו צעקות - כל אלה הוגבלו לטובת השקט התעשייתי.