אל תכסחו אותם: לבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים הובאו לאחרונה עשרות צבים עם פגיעה קשה בשריון ולעתים גם עם פגיעה בלתי הפיכה בעמוד השדרה, לאחר שנדרסו על ידי מכסחות דשא. בספארי ברמת גן דיווחו כי העניין הפך לתופעה מדאיגה, בשל העבודות בגינות עם פתיחת האביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כך למשל, השבוע הגיע לטיפול וטרינרי בבית החולים לחיות בר, צב מצוי ללא חלק ניכר משריונו. בין עמוד השדרה שלו לבין האזור שבו היה שריון נותר קרום דק שמחפה על גופו מפני כניסה של זיהום לאזור עמוד השדרה. מהרגע שהגיע, המטפלים ניקו את האזור בחומרי חיטוי ורק לאחר מכן הכניסו אותו לחדר הרנטגן לצורך צילום.

הוא הובא לבית החולים על ידי אזרח שהזמין לביתו גנן, שפגע בצב עם מכסחת הדשא שלו. זמן רב יעבור עד שהשריון ישלים את עצמו והצב יוכל לשוב אל הטבע, אבל הפעם המטפלים אופטימיים ומקויים שהוא ישוב בקרוב אל הטבע.

בתקופת האביב, עם תחילת סידורי הגינה בבתים הפרטיים ובחצרות, צבים רבים נרמסים ומובאים לטיפול.

מהספארי נמסר כי מי שבחצרו נמצא צב, צריך להתייחס לטיפול בגינה במשנה זהירות כדי שהצבים לא יפגעו ממכונות כיסוח הדשא. "החזקת צב בגינת הבית היא אסורה בהחלט, הצבים המצויים שהופכים משנה לשנה למצויים פחות מוגדרים כבעלי חיים בסכנת הכחדה ולכן הם מוגנים", סיפרה דוברת הספארי שגית הורוביץ.