את הסיפור המרגש על הקשר המיוחד שנרקם בין המחזאית ענת גוב לבין ראש העיר אריאל רון נחמן על רקע התמודדות שניהם עם מחלת הסרטן הבאנו כבר לפני כמעט שנה. בתקופה האחרונה נוספה ל"אחוות הסרטנים", כפי שהם כינו זאת, צלע שלישית – ודרמטית.

השניים, הוא איש ימין והיא שמזוהה עם השמאל ומחרימה את היכל התרבות שבעירו, נחשפו לממציא הישראלי חנן אלרז. האחרון פיתח פורמולה צמחית שיש בכוחה, לפחות לדבריו, לרפא אותם מהמחלה חשוכת המרפא.

הכל החל לפני שלושה חודשים, כשנחמן – שכבר סבר שהצליח להחלים מהסרטן, הותקף על ידיו שוב בעוצמה רבה. חנן, שהכיר אותו עוד טרם חלה, הציע לו לנסות את אותה תרופה בדמות תמצית צמחים שהמציא.

גוב זנחה את הציניות - ונדהמה מהתוצאות

ענת גוב ז"ל (צילום: חדשות2)
ענת גוב. אופטימית מתמיד | צילום: חדשות2

כעבור זמן קצר אחרי הרגע שבו נטל לראשונה את התכשיר דיווח נחמן על שיפור דראסטי שחל במצבו – ומיהר לשכנע את גוב לנסות גם כן את התכשיר. היא, שרק לפני ארבעה חודשים החליטה להפסיק להיאבק במחלה והחלה בתהליך הפרידה, הסכימה לטפטף על הלשון שלוש פעמים ביום כמה טיפות.

התוצאות היו מדהימות: בדיקות הדם, שלמרבה המזל לא התחשבו בציניות שלה, החלו להראות האטה בהתפשטות המחלה. "בזהירות רבה אני אגיד שזה הביא לכמעט סוג של לכאורה עצירה", העידה גוב על מצבה.

גם הרופאים שעמם שוחחנו העידו – מבלי להתייחס לשימוש בתרופה כזו או אחרת – כי אכן חלה עצירה של הגידול הסרטני מסיבה שהתקשו להסביר. בבית חולים גדול בארץ כבר בדקו אותה במעבדה ובמוסד רפואי אחר שוקדים בימים אלה על הצעת מחקר שבו ינסו ליטול את התרופה חולים חשוכי מרפא.

"ענת בדרך להיות בריאה"

חנן אלרז, מי שכאמור עומד מאחורי אותה תרופה, סיים בקושי 12 שנות לימוד – ובכל זאת, רשומות על שמו לא מעט המצאות בתחומים שונים. הוא למד לבד ועובד לבד, ואת הפורמולה נגד הסרטן פיתח כבר לפני שבע שנים.

מאז טיפל בהצלחה בכמה בני משפחה וחברים קרובים. "ברוב המקרים הייתה החלמה", הוא סיפר בגאווה. "אחוזי ההצלחה גבוהים אבל היו גם מקרים שלא צלחו".

על מצבם של השניים סיפר: "רון נחמן כיום בריא מאוד, לגמרי - וענת בדרך להיות בריאה. אני אדם אופטימי והיד שלי על הדופק בעניין. היא גם אחת שמקפידה ותצא מזה".  ואכן, אם רון נחמן וענת גוב יושבים ביחד – כנראה שבאמת תיתכן תרופה גם לסרטן האלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק