גם למי שלא מגדיר את עצמו חובב בעלי חיים, יהיה קשה לצפות בתמונות האלה. מדגריית "רמית" בזכרון יעקב בבעלות חלקית של "תנובה" היא ספקית אפרוחי ההודו הגדולה ביותר בישראל. יותר משמונה מיליון אפרוחים שבוקעים כאן בשנה ומספקים כמחצית מצריכת בשר ההודו בארץ, עוברים את הזוועות האלו כבר בתחילת חייהם.

"הסבל העצום של בעלי החיים שהם מוצר בפס ייצור של תעשיית הבשר שמייצרת המון המון בשר במחירים מאוד מאוד זולים, נסתר מהעיניים של הציבור ואנחנו באנו לחשוף טפח ממנו", אמר דובר עמותת "אנונימוס", רונן בר.

גוססים על הרצפה ובזבל

בצילומים ניתן לראות את העובדים הממיינים את האפרוחים: ה"פגומים" מושלכים הצידה, חלקם גוססים על הרצפה ובשקיות הזבל, ואף מוטחים חיים על המסילה הנעה.

לדברי עו"ד יוסי וולפסון, מומחה למשפט ובעלי חיים, "החוק אוסר על התעללות בבעלי חיים. כשעובד נותן לבעלי חיים לגסוס במשך שעות מתחת לפס הייצור או כשאוספים אפרוחים גוססים בכף וזורקים אותם באגרסיביות לסרט נע, זאת התעללות, זאת עברה על החוק".

גם אם עומדים בכל החוקים והתקנות, התעשייה הזו מעוררת התנגדות רבה בקרב פעילי זכויות בעלי החיים. כך עמותת "אנונימוס" הצליחה לצלם את התמונות הקשות אחרי שפעילה שלהם התקבלה לעבודה במדגריה.

המדגריה: "אם יש מה לשפר - נעשה זאת"

לדברי בר, אין צורך להיתמם. "ייצור תעשייתי של בשר במחירים זולים תמיד יהיה כרוך בסבל לבעלי החיים. התפקיד של משרד החקלאות זה לצמצם את הסבל הזה ולאכוף את החוק כמו שהוא היום, והוא לא עושה את זה".

רק לפני כחצי שנה נתבעו מדגריית רמית ומנהלה על ידי משרד החקלאות והורשעו בהתעללות חמורה בבעלי חיים. הם נקנסו ב-60 אלף שקלים והתחייבו על סכום דומה שלא לחזור על העבירה.

חיים קוזניץ, דובר המדגריה, אמר בתגובה לדברים ש"כל תהליך ההדגרה אצלנו מתבצע בהתאם לתקנות של צער בעלי חיים ובהתאם להוראות המפורטות של משרד החקלאות. כשאפרוחים בוקעים, חלקם מתים וחלקם פגומים, גם באלה אנו מקפידים לטפל בהתאם להנחיות. אם יש מה לשפר נדאג לעשות זאת מיד".

ממשרד החקלאות נמסר שהם פנו לעמותת "אנונימוס" כדי לקבל את חומרי הצילום המלאים על מנת לבדוק את הנושא. עוד נמסר ש"בביקורת שנערכה בימים האחרונים במקום נתגלו לכאורה עבירות על חוק צער בעלי חיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק