בפעם הראשונה בתולדות המדינה, משיקים משרד התיירות וחדשות 2 את תחרות "שבעת פלאי ישראל". אתם, הגולשים, תתבקשו לבחור מתוך אתרי הטבע, המורשת והנוף של ישראל את שבעת הזוכים - ואלו ייזכו להכרה רשמית של משרד התיירות.

התחרות תיפתח היום, 4 בספטמבר, ותינעל ב-22 בספטמבר - כששר התיירות, סטס מיסנז'ניקוב, יכריז על האתרים שנבחרו על-ידי הגולשים בשידור חי בתכנית "שש עם עודד בן-עמי" בחדשות 2.

איך מצביעים?

מדן ועד אילת. אתם תבחרו (צילום: אלעד זוהר)
מדן ועד אילת. אתם תבחרו | צילום: אלעד זוהר

כדי שתוכלו להביע את דעתכם, עליכם להיות חברים של חדשות 2 בפייסבוק (להצטרפות לחצו כאן). האתרים שמהם תוכלו לבחור את "שבעת פלאי ישראל" הם מקומות בולטים, מעשי ידי אדם או טבע בכל קצוות הארץ. בדירוגם יילקח בחשבון הייצוג שהם משקפים לישראל מבחינה היסטורית, תרבותית, גיאוגרפית, גיאולוגית, ארכיטקטונית ועוד.

נוסף על כך, לא מדובר ב"רשימה סגורה" - ומשתתפי ההצבעה אף יוכלו להציע אתרים ייחודים ביניהם, שלראייתם הם בעלי ערך אישי וסנטימנטאלי ובעלי חשיבות ותרומה למדינה.

איך זה יעבוד?

גם ערך לאומי, גם משמעות אישית (צילום: שרון אוחיון)
גם ערך לאומי, גם משמעות אישית | צילום: שרון אוחיון

בשלב הראשון ייערך סינון של כל ההצעות שהועלו על ידי חברי ועדה שהורכבה מאנשי משרד התיירות, חדשות 2, מורי דרך ואנשי אקדמיה. בסופו, ייבחרו 15 אתרים שיעלו לשלב הגמר. בסיום התחרות ייבחרו הגולשים את "שבעת פלאי ישראל".

במשרד התיירות מקווים כי המיזם המשותף והתחרות יהוו "קרש קפיצה ליצירת עניין מחודש בארץ הקודש על אתריה, תרבותה ומורשתה וכן לפיתוח תיירות הפנים והחוץ של ישראל". עוד מקווים שם כי הפרויקט יתרום "להתרחבת השימור והפיתוח של האתרים הקיימים והלגברת חשיפתם של אתרים חדשים ברמה המקומית, הארצית והבינלאומית".

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, אמר לרגל השקת הפרויקט כי "בפעם הראשונה, ייקבעו אזרחי המדינה מהם 'שבעת פלאי ישראל'. קיומה של התחרות מחזקת את הזיקה למורשת, מגבירה את המודעות למגוון עצום של אתרים היסטוריים וארכיאולוגים, אתרי הטבע, המורשת והפולחן הקיימים במדינה ומייצרת הזדמנות שיווקית ייחודית להעצים את חשיפת האתרים הנפלאים האלה ברחבי העולם".

מיסז'ניקוב הוסיף כי הוא "מזמין את אזרחי ישראל וגולשים מכל העולם לקחת חלק בתחרות, להציע אתרים ולהצביע עבורם. משרד התיירות יפעל לנצל את התחרות באינטרנט וברשתות החברתיות להגברת חשיפתה של ישראל כיעד תיירותי אטרקטיבי ונחשק ברחבי הגלובוס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לא רק בישראל: שבעה פלאי עולם שיצר הטבע