שלשום, קצת אחרי השעה חצות, ניגשה רופאה מתמחה למטופלת שלה שנזקקה לעירוי דם במחלקת מיון יולדות של בית החולים וולפסון. אז, באמצע טיפול קל יחסית המכונה "החדרת פרפר לווריד", הכל השתבש: המטופלת שלפה את המחט ודקרה באמצעותה את הרופאה. בשיחה עם חדשות 2 מספרת הרופאה על תחושותיה לאחר התקרית: "הפחד הגדול שלי הוא להידבק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"באמצע הפעולה היא משכה קצת את היד שלה אחורה, שלפה את המחט מתוך העירוי והשליכה את המחט לעברי, כמו חץ ומטרה", משחזרת הרופאה. "היה לי מאוד ברור שהיא מתכוונת לדקור אותי". לטענת הרופאה, לאחר התקרית המשיכו המטופלת ובני משפחתה לקלל אותה, ללא שום סיבה נראית לעין ולאחר מכן נמלטו מבית החולים - באמצע הטיפול. "מעולם לא נתקלתי בתגובה כזאת אלימה", היא אומרת.

עד מהרה התברר שהדקירה הייתה מסוכנת מאוד. הצוות שעיין בתיק הרפואי של המטופלת גילה שהיא נשאית של נגיף שגורם לצהבת זיהומית קשה ולעיתים אף מעיד על נשאות של נגיף ה-HIV, הגורם למחלת האיידס.

"זה מסכן את המשפחה שלי"

פצע הדקירה על ידה של הרופאה
פצע הדקירה על ידה של הרופאה | צילום:

"אני מפחדת, זה משהו שמסכן גם את המשפחה שלי", היא אומרת. בעקבות המקרה החמור, הבוקר הושבת בית החולים וולפסון למשך שעה. במקביל החלה הרופאה בטיפול מונע שיימשך לא מעט זמן, ורק בעתיד יתברר אם נדבקה בנגיף. "זה משהו מאוד קשה, מעליב. יש בעיה שאנשים מפעילים אלימות כלפי צוות רפואי וזה מצב נוראי. לצערי אנחנו לא יודעים להתמודד איתו טוב", אמרה.

תחילה לא רצתה הרופאה להגיש תלונה נגד החולה, לדבריה מתוך רחמים. במקביל אושפזה החולה בבית החולים איכילוב לקבלת טיפול ואז גם הגיעה אליה משטרה. כעת היא נבדקת לאיתור מחלות זיהומיות אחרות. "שיתפתי את בן הזוג שלי, שיתפתי את המשפחה, כולם מאוד מאוד מודאגים, מאוד מוטרדים", אמרה הרופאה.

בחקירה ראשונית טענה המטופלת שלא התכוונה לדקור את הרופאה אלא שכאב לה ושניסתה רק להדוף אותה. החוקרים ממתינים עד שיסתיים הטיפול בבית החולים איכילוב ומתכוונים למצות איתה את הדין.

מנהל בית החולים וולפסון, ד"א יצחק ברלוביץ, פגש במהלך היום את המטופלת ואת אביה ונלקחו ממנה בדיקות דם. הבדיקות שללו את האפשרות כי היא נשאית נגיף HIV, אך תשובה בנוגע לצהבת נגיפית תהיה רק בתחילת השבוע הבא.