בעקבות התפרצות חיידק האי-קולי באירופה, הודיע היום משרד הבריאות כי הוא עוקב אחר ההתפתחויות סביב התפרצות החיידק ומתעדכן בהנחיות הארגונים הבינלאומיים בנושא.

במשרד הבריאות מדגישים כי ההתפרצות ממוקדת בשלב זה בגרמניה וכי המקרים שאובחנו במדינות אחרות באירופה - היו בקרב תיירים ששבו מגרמניה. בשלב זה ההנחיה של משרד הבריאות לנוסעים לגרמניה היא שמומלץ להקפיד על ההנחיה של משרד הבריאות הגרמני, ולהימנע מצריכת ירקות טריים ומוצרי חלב, וכן להקפיד על כללי ההיגיינה.

"נציגי משרד הבריאות הישראלי נמצאים בקשר עם נציגי משרד הבריאות הגרמני", נמסר היום ממשרד הבריאות. "תוצרת חקלאית המיובאת לישראל נבדקת באופן שוטף לאבחון חיידקי 'אי-קולי', ובימים אלו הבדיקות מבוצעות בהקפדה יתרה".

גם בארה"ב התגלו חולים בחיידק המלפפון 

אמש הודיעו גורמים רפואיים בארצות הברית כי שלושה אמריקנים ככל הנראה לקו בחיידק ה"אי-קולי" הנמצא במלפפונים הנגועים באירופה. בשלב זה ממתינים לתוצאות בדיקות הדם שנלקחו מהשלושה, בטרם קובעים סופית כי הם אכן נפגעו מהחיידק הבקטריאלי.

גם בבריטניה הודיעו אמש כי שבעה בני אדם לקו בחיידק, שלושה מהם תיירים ששבו לאחרונה מגרמניה. עד כה מתו 17 בני אדם כתוצאה מהחיידק, ודווח על יותר מ-2,000 בני אדם ברחבי אירופה שנפגעו ממנו בחודש החולף.

בהודעה של ארגון הבריאות העולמי נמסר כי חיידק האי-קולי שהתגלה במלפפונים הנגועים הוא "זן חדש של חיידק אלים שטרם נראה כמותו". מניתוח ההרכב הגנטי של החיידק עולה כי החיידק נוצר משתי בקטריות אי-קולי שונות, וכי יש לו גנים קטלניים שעשויים להסביר את הסיבה למקרי המוות הרבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק