לאחר שהרופאים קבעו כי נעם בן ה-3 שנפל מחלון ביתו לפני כשבוע וחצי מת מוות מוחי, החליטו הוריו של נעם ז"ל לתרום את אבריו ליעקב איבחיסד, ילד פלסטיני בן 10 מאזור בית לחם, שסבל מאי-ספיקת כליות. נשיא המדינה שמעון פרס שוחח עם שרית נאור, אמו של נועם: "זו אחת התרומות המרגשות ביותר לשלום", אמר הנשיא לאם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המרכז הלאומי להשתלות קישר בין שתי המשפחות. הילד הפלסטיני היה מאושפז במשך 7 שנים בבית החולים שערי צדק בירושלים ונזקק להשתלת כליה. "זה נורא לאבד ילד בגיל 3", ניחם הנשיא את האם. "את מתמודדת עם זה בגבורה. לעשות מעשה כה אנושי, נדיב, וכל כך קשה - להעניק חיים ליצור אנושי אחר, זה יוצא מן הכלל. לפי המסורת היהודית כל אדם נברא בצלם אלוהים, ומי שמציל חיי אדם, למעשה משרת את מהות היהדות. את עמדת בשני מבחנים והתנהגת בגבורה בלתי אפשרית לאחר אסון כל כך בלתי מוצדק. מילאת את לב כולנו בגאווה על הגבורה שבך, על האימהות שבך, על היהדות שבך. אני אומר את זה בלב נרגש וכואב אני כל כך גאה בך".

"מקווה שהמקרה יקדם את השלום"

נעם נאור בן ה-3 נפל אל מותו מחלון ביתו שבקומה הרביעית. בבית החולים שיבא בתל השומר החולים נאבקו הרופאים על חייו, אך נאלצו להכריז על מוות מוחי עקב פגיעת הראש הקשה שספג. זמן קצר לאחר מות בנם אמרו הוריו של נעם ז"ל כי "לא חשוב מי יקבל את הכליות, העיקר שעוד ילדים לא יצטרכו להמשיך בדיאליזה".

בבדיקות התאמת הרקמות נמצא מתאים רק ילד אחד מרשימת ההמתנה הארצית - אותו בן 10 שכלייתו של נעם הצילה את חייו. ניתוח השתלת הכליה בוצע במרכז הרפואי שניידר ומצבו של הילד המושתל מוגדר יציב.

בתום השיחה המרגשת עם פרס, הודתה האם לנשיא כשדמעות חונקות את גרונה. "תודה לך כבוד הנשיא, אני מקווה שהמקרה הזה יוביל רק לשלום". לכך השיב: "בהחלט כן, זו אחת התרומות המרגשות ביותר לשלום, זה מנפץ את כל הדעות הקדומות".