ניתוח פלסטי, ארכיון
ניתוח פלסטי | צילום: חדשות 2

כמה רחוק הייתם הולכים בשביל לשפר את הביטחון העצמי שלכם? מסתבר שהרבה עשויים לענות שהם היו עושים בשביל זה הרבה, כי על פי סקר שערכה חברת המחקר "שילוב" עלה כי כמחצית מהציבור הישראלי חולם לעבור ניתוח פלסטי כדי לתקן את אחד האיברים בגופם. כך פורסם הבוקר בעיתון "מעריב".

אם חשבנו עד כה שמרבית הנשים היו רוצות "לשפץ" דווקא את החזה שלהן ורוב הגברים היו חולמים להחליף את האף, הסקר מגלה שדווקא הבטן היא זו שמטרידה את הציבור הישראלי יותר מכל איבר אחר בגופם. 15% מהנשאלים ענו שהם הכי היו רוצים לעבור ניתוח להצרת היקפי הבטן.

עוד עולה בסקר כי 38% מכלל הנשאלים היו מעוניינים לעבור ניתוח פלסטי כלשהו בכדי לתקן את אחד האיברים בגופם. אמנם מספר הנשים שחולמות לעבור תהליך שכזה גדול פי שתיים ממספר הגברים, אבל התוצאה עדיין מפתיעה. "יש יותר ויותר גברים שמודים שהם לא מרוצים מהגוף שלהם ורוצים לעבור ניתוח פלסטי", אומר פרופ' אולמן, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בביה"ח רמב"ם.

"אין קיצורי דרך, אם רוצים להוריד את הבטן הפיתרון הוא דיאטה"

מבין הנשאלים שענו כי הם רוצים לתקן איבר כלשהו בגופם, 39% ציינו שהסיבה לכך נובעת מהרצון לשפר את הביטחון העצמי, 33% הסבירו שהרצון נובע מסיבות רפואיות ואילו השאר מאמינים שצעד שכזה עשוי לשפר את חיי הזוגיות שלהם או לסייע להם להתקבל למקום עבודה נחשק.

אך לצד הנתונים המרשימים, העובדות בפועל הן שקיים פער משמעותי בין רצון הנשאלים לעבור ניתוח, לבין האופציות שמאפשרת הרפואה הפלסטית. בסופו של דבר קובע פרופ' אולמן כי "אין קיצורי דרך ואם אנשים רוצים להוריד את הבטן, עליהם לעשות דיאטה או לעבור ניתוח לשאיבת שומן". ולכן, כנראה שהדרך לקבלת הגוף המושלם לא כל כך פשוטה בסופו של דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק