אין תמונה
חשש להימצאות חיידקי ליסטריה

שערוריית הבריאות הבאה? משרד הבריאות מזהיר מחשש להימצאות חיידקי ליסטריה בשלושה מוצרים של חברת "עוף טוב". מהמשרד נמסר כי "בבדיקות שנערכו על ידי חברת עוף טוב התגלה חשש לזיהום בקו הפריסה, ולאור כך חשש להימצאות חיידקי ליסטריה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המוצרים בהם התגלה חשש הם: פסטרמה מעושנת הוד לבן גלאט, סלמי הונגרי מפולפל באריזות 300 גרם ונקניק סלמי הוד לבן גלאט באריזת 300 גרם. מדובר במוצרים שתאריך ייצורם הינו 23.04.13 ותאריך פג התוקף המסומן עליהם הוא 29.07.13.

משרד הבריאות קורא לציבור הצרכנים שלא לצרוך את המוצרים הללו. עוד נמסר כי חברת עוף טוב "פועלת לאיסוף מיידי של מוצרים אלו מהמדפים".

מסימני המחלה: חום וכאבי שרירים

תקופת הדגירה של מחלת ליסטריוזיס, הנגרמת מאכילת מזון מזוהם בחיידק הליסטריה, היא בין שלושה ל-70 יום, ובממוצע שלושה שבועות. החיידק עלול לפגוע בעיקר בנשים הרות, ילדים, תינוקות, קשישים ואנשים בעלי מערכת חיסון מוחלשת.

סימני המחלה הם חום, עייפות, כאבי שרירים, בחילה, הקאות ושלשולים. לעיתים החיידק גורם לזיהום בדם ואף לדלקת קרום המוח. בנשים הרות עלול החיידק לגרום להפלות, לידות מוקדמות ולפגיעות קשות בעובר. באבחון מוקדם מטופלת המחלה באנטיביוטיקה.

מחברת עוף טוב נמסר כי הלקוחות אשר רכשו את אחד המוצרים הללו מוזמנים ליצור קשר עם מוקד שירות הלקוחות של החברה (1700-500775) לבירורים ולקבלת פיצוי.