רוצים לקנות אקמול? תתקשו מאוד למצוא: החורף כבר כמעט כאן ואיתו גם המחלות הקבועות של עונת המעבר. התקופה בשנה שבה כמעט כל אחד מאיתנו מקפיד שבתיק שלו יהיה כדור נגד כאב ראש. אבל מי שחיפש בימים האחרונים אקמול בבתי המרקחת – התקשה למצוא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כשניסינו להשיג אקמול באחת מרשתות הפארם, לרוקח לא ממש היו תשובות מתי התרופה תחזור למלאי. "אקמולים אין בכלל, אנחנו לא הסניף היחידי שאין בו ולא נהיה הסניף היחידי כי אין אצל טבע. כבר כמה חודשים אין אצל טבע", מסר לנו הרוקח. 

בתקופה האחרונה מורגש מחסור חמור גם בסוגים נוספים של התרופה. "אין אקמול, תצטרך להסתפק בתחליפים. תשאל את מנכ"ל טבע איך זה הגיוני שאין. כבר כמה חודשים דברים נעלמים לאט לאט", הוסיף הרוקח בסניף אליו הגענו. 

בניין חברת טבע
"תשאל את מנכ"ל טבע למה אין אקמול" | צילום: רויטרס"כרגע אין אקמול ומי שנגמר לו המלאי, אין לו מאיפה לקבל", מסרו לנו בבית מרקחת נוסף שבו שאלנו אם יש אקמול. 

ולא מדובר רק באקמול לסוגיו. בחודשים האחרונים מורגש מחסור בתרופות נוספות וזה כנראה עלול להחמיר בחודשים הקרובים. הצרכנים ייאלצו לחפש בינתיים את התחליפים הקיימים בשוק.

מחברת "טבע" נמסר בתגובה: "כפי שהערכנו ואף הודענו מיוזמתנו ללקוחות, מספר תכשירים של טבע עשויים להיכנס לחוסר זמני בישראל. עם זאת, מלבד אקמול פוקוס ואקמול פורטה, אשר יחזרו לשוק בינואר או קודם לכן, יתר המוצרים ממשפחת אקמול נמצאים במלאי ואף בכמות גדולה".