משבר המים המינרליים: בימים הקרובים צפוי מחסור במים מינרליים בכדים והחל מהשבוע הבא ייתכן מחסור גם בבקבוקים של נביעות ומי עדן. צרכני המים המינרליים בישראל יצטרכו כנראה להתרגל בימים הקרובים בחזרה למי הברז.

שתי ספקיות המים הגדולות בישראל, חברות "מי עדן" ו"נביעות", עצרו זמנית את שיווק בקבוקי וכדי המים שלהן, בעקבות זיהום שהתגלה במעיינות מהן שואבות החברות את המים, שנובע ככל הנראה ממחסור בגשם. מי עדן הייתה הראשונה לדווח על הבעיה, ובהמשך הצטרפה גם נביעות למשבר בשוק המים המינרליים. שאיבת המים תתחדש רק לאחר שבמשך יומיים ברציפות יתקבלו תוצאות תקינות - וזה בינתיים לא קורה.

בחברת מי עדן פרסמו באתר האינטרנט של החברה שאלות נפוצות ותשובות. כמו כן מתנהל באתר פורום בו יכולים הצרכנים לשאול שאלות, ולקבל תשובות מטכנולוגית המזון של החברה, הדס יריב. שאלות רבות נגעו למועד חידוש אספקת המים, כשחלק מהשואלים ביקשו הסבר על הזיהום ועל מקורו.

"אין חשש לשימוש במוצרים שכבר שווקו"

משתי החברות נמסר אתמול כי כל המוצרים שכבר נמצאים על המדפים נבדקו ונמצאו תקינים, ואין כל חשש לשימוש בהם.

שעות ספרות לאחר שמי עדן הודיעה על הפסקת היצור, התקבלה הודעה דומה גם מחברת "נביעות". "בשל שינוי זמני באיכות המים במעין עין זהב, כתוצאה מהגשמים האחרונים, הפסקנו את השאיבה מהמעין ואת ייצור הבקבוקים והכדים", נמסר בהודעה רשמית של נביעות. "חשוב לציין, כי כל מוצרי נביעות הנמצאים בשוק שווקו לאחר שעמדו בכל בדיקות האיכות והם ראויים ובטוחים לשימוש".

ברגע שאותרה התקלה, אומרים בחברת מי עדן , נעצר הייצור. "כל מוצרי מי עדן המוגמרים, בבקבוקים ובכדים, הנמצאים ברשתות השיווק או בבתי המנויים הינם תקינים לחלוטין ועברו את כל מערך בקרת האיכות הקפדנית של החברה", הדגישו בחברה.

בשתי החברת מבצעים מספר בדיקות של המים מדי יום. חלק מהבדיקות אף נשלחות לבדיקות חיצוניות. לאחר שביותר מבדיקה אחת נמצאו סטיות בתקנים, הופסק כאמור ייצור המים. במי עדן ובנביעות הביעו התנצלות בפני הלקוחות בשל השיבושים הצפויים באספקת המים.