משרד הבריאות נגד מזוזות בתי החולים: במשרד הוציאו היום הוראה חדשה וגורפת לכל בתי החולים ברחבי הארץ ובו מפורטות הנחיות לניקיון מדוקדק של כל מזוזה ומזוזה - מחשש שדווקא המנהג היהודי המסורתי הוא זה שמפיץ זיהומים וחיידקים ברחבי בית החולים.

"מנהג היהודים לנשק מזוזות באמצעות אצבעות היד יכול לגרום להעברת זיהומים ומחלות", נכתב במסמך שהעביר משרד הבריאות למנהלי בתי החולים. "אי לכך, הננו להדגיש בזאת את חשיבות ניקוי המזוזות יחד עם ניקוי חלקים אחרים של דלתות ופתחים".

והנה ההוראות, לתשומת לבם של עובדי בתי החולים: "יש לנגב את בית המזוזה במטלית לחה (לא רטובה) ודטרגנט, בזהירות רבה בכדי לא להרטיב את הקלף. מיד לאחר הניגוב במטלית לחה יש לייבש את בית המזוזה במטלית יבשה.

"יש לבצע את הניקוי באותה התדירות שמנקים את הידית או את משקוף הדלת, ולא פחות מפעמיים בשבוע. יש להשתמש במטליות ייעודיות לשימוש זה ולסמנן לצורך זה".

ההנחיה הזאת היא ממש לא בגדר אנקדוטה משעשעת. במשרד הבריאות ובמרכזים הרפואיים מנהלים מאבק עיקש בזיהומים שמופצים בבתי חולים. כראייה לכך ניתן לבחון את הנתון הבא: בבתי חולים שהוציאו הוראה גורפת ומדוקדקת לשטיפת ידיים, שיעור העברת המחלות מחולה לחולה ירד באופן ניכר.