המרוץ אחר השיער החלק עלול להיות מסוכן, אפילו קטלני: נערה בת 14 אושפזה לאחרונה במצב קשה במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים וולפסון כשהיא בסכנת חיים, לאחר שעברה החלקת שיער. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות   

התכשיר שבו השתמשה הנערה משווק באישור של משרד הבריאות, אבל לא מדובר בכלל בתכשיר להחלקת שיער, אלא בתכשיר להזנה וריכוך של השיער.

במשרד הבריאות אפילו פרסמו אזהרה לפני כשנה וחצי בנוגע לתכשיר הזה, שאינו מיועד להחלקה - אלא רק להזנה וריכוך. בהחלקה מחממים את החומר, וככל הנראה שחימום החומר שכלל אינו מתאים להחלקה – גרם להרעלה הקשה. 

בת 14 במצב קשה אחרי שהשתמשה בתכשיר לשיער
התכשיר בו השתמשה הנערה. לא תכשיר להחלקת שיער

"התכשיר של ההחלקה נספג בקרקפת, נשאף בנשימה, והגיע לזרם הדם", אמרה ד"ר מיטל קידר-רונת, מומחית לרפואת ילדים מבית החולים וולפסון. "אנחנו לא יכולים לדעת בדיוק איזה חומר היה רעיל בתוך ההחלקה והאם זה שילוב של חומרים, אבל התגובה של הגוף הייתה מאוד מאוד משמעותית".  

מצבה של הנערה היה חמור כל כך, מה שהוביל לקריסת הכליות שלה - דבר שאילץ את הרופאים לחבר אותה לדיאליזה. 

בתחקיר של כתבת הצרכנות של חדשות 12, לי אברמוביץ', על שוק החלקות השיער, הצטיירה תמונה של שוק פרוץ שמגלגל מיליוני שקלים בשנה, ומתנהל במספרות, בתי פרטיים ואפילו חצרות. בתחקיר דווח על כך ש-60% מהנשים הישראליות חולמות על שיער חלק, ושכל אישה שלישית בישראל עוברת החלקת שיער.

מה שקרה לנערה קרה בגלל שימוש בתכשיר לא מתאים. הנערה בת ה-14 שאושפזה בבית החולים וולפסון עדיין לא החלימה לגמרי. "יש לה עדיין לחץ דם גבוה והיא מקבלת טיפול תרופתי, אבל אני מאמינה שתוך מספר שבועות – היא תחלים לגמרי ותחזור למסלול רגיל", סיפרה ד"ר קידר-רונת.