אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
"נפטר במהלך הניתוח". ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

תושב אשקלון בן 73, שנותח בבית החולים ברזילי בעיר בעקבות כאבי גב, הופתע לגלות כי במכתב השחרור שקיבל מבית החולים נכתב כי הלך לעולמו במהלך הניתוח, כך פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות". מבית החולים נמסר בתגובה: "מדובר בטעות בתכנת המחשב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

המטופל, סולומון כהן, שוחרר מבית החולים לאחר הניתוח עם המכתב החתום על ידי הרופא שטיפל בו. מאחר וכהן אינו יודע קרוא וכתוב הוא לא הבין את תוכן המכתב ומה שנאמר בו. לאחר מספר ימים הגיע סולומון לקופת החולים לטובת מעקב שגרתי והעביר את מכתב השחרור לאחות המטפלת. האחות נדהמה לקרוא כי בית החולים קבע שכהן נפטר במהלך הניתוח.

"המטופל נפטר במהלך ניתוח, לאחר הניתוח התקיימה שיחה עם המשפחה", הקריאה האחות את מכתב השחרור לכהן. כהן, שלא הבין במה מדובר, הסיק כי ממכתב השחרור נובע שהוא חולה במחלה סופנית וכי סביבתו לא מעוניינת להודיע לו על כך.

בית החולים: "טעות בהקלדה"

במשפחתו של כהן, שהופתעו לגלות אף הם כי בית החולים קבע שאביהם נפטר במהלך הניתוח, חששו כי יאבד את קצבתו החודשית מהביטוח הלאומי ומפני הליכי הביורוקרטיה הצפויים להם בעקבות המקרה. "אני מכיר את משרדי הממשלה - טעות אחת בהקלדה יכולה לגרום לבעיות לכל החיים", אמר בנו של כהן.

מבית החולים ברזילי נמסר בתגובה כי מדובר בטעות בהקלדה של תכנת המחשב, שרק לאחרונה נכנסה לשימוש בבית החולים. "אנחנו מביעים את צערנו על הטעות שהתרחשה ופועלים להטמיע את השימוש בתכנה כדי להימנע מטעויות דומות בעתיד".