נס - חזרה לשמוע לאחר 20 שנה (צילום: בית חולים כרמל)
ד"ר מרום החזיר לחנה את השמיעה | צילום: בית חולים כרמל

"אני לא מאמינה, אני שומעת" - אלו היו מילותיה הראשונות של ח' מחיפה, ברגעים הראשונים של נס חייה. בזכות ניתוח השתלה חדשני שעשו לה בבית החולים כרמל בחיפה חזרה ח' לשמוע - לאחר 20 שנות חירשות וסבל.

קשה היה לעצור את דמעות ההתרגשות של חנה בת ה-24 מחיפה, שמאז גיל 4 לא שומעת באוזנה השמאלית. ח' לא האמינה שאחרי כל כך הרבה שנים של סבל היא תוכל לחזור לשמוע כמו חבריה. "חשבתי שזה חלום", אמרה חנה שמנסה לעכל את האושר הגדול שמציף אותה.

אנחנו, אלו שרגילים כל חיינו לשמוע רגיל, כנראה לא נצליח להבין עד הסוף עד כמה ח' מרגישה בת-מזל. "זאת הרגשה שאי אפשר לתאר במילים. רק מי שלא שומע יכול להעריך ולהודות על השמיעה מחדש", היא מנסה להסביר ומתארת תחושת אושר עילאי, "אני מרגישה בגן עדן".

"לא האמנתי שאחזור לשמוע"

שומעת, אבל לא כמו כולם (צילום: חדשות 2)
נס: חזרה לשמוע לאחר שני עשורים | צילום: חדשות 2

בעקבות בעיות תורשתיות התחילה חנה לסבול מדלקות אוזניים, כבר בגיל 3. אחרי שנים של הסתבכויות רפואיות היא עברה ניתוח להוצאת עצמות השמע מאוזנה השמאלית ובכך איבדה לבסוף את שמיעתה לחלוטין. "כבר התייאשתי לגמרי מהסיכוי שאשמע אי פעם שוב", היא נזכרת.

בניתוח החדשני שהיא עברה, תחת ידיו של ד"ר נחום מרום, מומחה לאף אוזן גרון, הושתל מכשיר שמיעה לתוך גולגלתה של חנה. הניתוח שעבר, כאמור, בהצלחה מרובה, החזיר לחנה את שמיעתה, אך יותר מכך את איכות החיים שכל כך חסרה לה עוד מילדותה.

עכשיו, תוכל חנה לחזור ולשמוע מוסיקת רוק האהובה עליה. "אני כל כך אוהבת את להקת סקורפיונס'", היא אומרת בהתרגשות. "זה החזיר לי את הביטחון העצמי, חיי החברה שלי השתנו ואני מרגישה כמו אדם חדש".

בבית החולים כרמל מסופקים מאוד מתוצאות הניתוח של ח' - הראשונה שעברה את הניתוח החדשני. המנותח השני כבר ממתין בקוצר רוח להיכנס לחדר הניתוח בשבועות הקרובים.

עוד באותו הנושא:

נס בארה"ב: עיוור בן 90 חזר לראות בפתאומיות