הינשוף עם מטפלת ביה"ח אסתי ינקו (צילום: בית החולים לחיות בר)
הינשוף עם מטפלת ביה"ח אסתי ינקו | צילום: בית החולים לחיות בר

גם בעלי החיים בדרום מושפעים מירי הרקטות הבלתי פוסק ליישובי הדרום. לבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים, הגיע ינשוף עצים שנפצע בימים האחרונים כתוצאה מפגיעת פצצת מרגמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביום חמישי האחרון נורה פצמ"ר לכיוון הישוב נירים שבמועצה האזורית אשכול. אחד מאנשי הקיבוץ הבחין בינשוף שנפל מהעץ והביא אותו לבן איתי (31), סטודנט לווטרינריה מהפקולטה לחקלאות ברחובות, וחבר הקיבוץ שעבר במקום לאחר מכן. הוא שם לב שהינשוף פגוע באזור הפנים והראש ולקח אותו מיד לביתו.

"הינשוף הובא אלי כי יודעים שאני סטודנט לווטרינריה ושאני עובד אצל וטרינר", סיפר בן איתי לחדשות 2 Online. "דיברתי עם הפקח באזור כדי שייקח אותו אבל הוא לא התפנה לזה בשל עומס, אז לקחתי אותו לבית שלי שמתי אותו בכלוב לציפורים וטיפלתי בו כמה ימים עד שהזדמן לי להביא אותו היום לבית החולים".

צילום רנטגן של הינשוף (צילום: בית החולים לחיות בר)
צילום רנטגן של הינשוף | צילום: בית החולים לחיות בר

במשך כמה ימים לא ניתן היה להעבירו מנירים לבית החולים בספארי ובן החזיק את הינשוף בביתו האכילו והעניק לו נוזלים. היום בצהריים (ד') הגיע הינשוף לבית החולים והוכנס לסדרת צילומי רנטגן בהם נמצא בראשו רסיס, עינו הימנית פגועה ונראה כי איבד את ראייתו ויש לו שבר במקור.

מבית החולים נמסר כי מצבו מוגדר קריטי והמטפלים בבית החולים מקווים כי ישרוד. מיד לאחר הבדיקות החלו לטפל בו ועדיין לא ברור אם יצטרך לעבור ניתוח להוצאת הרסיס, ועל פי הערכות לפניו עוד תקופת שיקום ארוכה.