מזג האוויר החורפי הצליח לשנות את אווירת חג השבועות הקיצי בדרך כלל, אבל הביא גם לפגיעת ברק ישירות בגן ילדים בכפר ידידיה הסמוך לנתניה. התושבים ההמומים סיפרו לחדשות 2: "חשבנו שפגע כאן טיל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פגיעת הברק הצליחה לעורר בהלה של ממש וגם אי נוחות משמעותית - אספקת המים לשלושה ישובים, כפר ידידה ושניים הסמוכים לו, שובשה בגלל פגיעה בפיקוד הבאר המקומית. נזק נגרם למספר בתים באזור, מכשירי חשמל שונים ניזוקו, כמו גם מנורות וחלונות.

במהלך החג: ברק גרם לנזקים בכפר ידידיה
עצים קרסו כתוצאה מהברק | צילום: חדשות 2

המבנה שספג את הפגיעה הרצינית ביותר הוא משפחתון מקומי, שמאכלס בדרך כלל תינוקות בני שנה, והיה כמובן ריק לרגל חופשת החג. נזק משמעותי נגרם שם לכל מערכת החשמל, שנשרפה לחלוטין. זכוכיות רבות התנפצו, חלקן על המיטות בהן ישנים בדרך כלל הילדים.

הברק פגע ישירות בגן הילדים
הגן נפגע מהברק. כפר ידידיה, הבוקר | צילום: חדשות 2

הגננת הנסערת סיפרה לחדשות 2 בהתרגשות - "זה נס גדול שלא עובדים בחג ולמעשה המקום היה ריק". תושבים נוספים סיפרו כי המקום "נראה כמו זירת פיגוע, ובתחילה חשבנו שמדובר בפגיעת טיל. הפיצוץ היה עז והנזקים צובטים בלב. רק לחשוב מה יכול היה לקרות".

נזקי ברק
הפגיעה בכפר ידידה, הבוקר | צילום: חדשות 2

ובינתיים - המערכת החורפית לקראת סיום

המערכת החורפית שחדרה לאזורנו הספיקה להמטיר הבוקר גשמים נאים בכל מרחב הצפון והמרכז. מה שהביא לגשמים שראינו הוא שקע פעיל שהתמקם מדרום לקפריסין, בליווי אוויר קר בגובה רב. גשמים עזים ירדו באזור חיפה והכרמל, ברד ירד בזיכרון יעקב ובשומרון, וגם בערד דווח על גשם קל.

גם מיתר ספגה ברקים, הרסניים פחות
גם מיתר ספגה ברקים, הרסניים פחות | צילום: יובל מורן

עם זאת, הטמפרטורות הבוקר לא ירדו משמעותית וגם הרוחות לא מנשבות בחוזקה. גשמים חזקים באמצע מאי אינם נדירים וחוזרים אחת למספר שנים. אך בחג השבועות, שלרוב מלווה אותו הקיץ, הגשם מגיע בעיתוי גרוע. ברחבי הארץ מתוכננות תהלוכות חגיגיות אך הגשמים כעת מעיבים על החגיגה.

אתמול מעונן
הגשם יהרוס את החגיגות? | צילום: יובל מורן, מיתר

ויש מקום לאופטימיות - בשעות האחרונות שיא המערכת החורפית כבר עבר. ענני הגשם הסוערים ביותר כבר חלפו ובשעות הקרובות המצב ישתנה. הגשם יהפוך למקומי יותר וההפוגות יתארכו. בהחלט ייתכן שייראו שמיים כחולים בהמשך היום מה שיאפשר בתזמון הנכון לפצוח בחגיגות.

הגשם יוסיף לרדת באופן מקומי בצפון הארץ ובמרכזה גם הערב ובלילה, אך ייחלש משמעותית. שאריות גשם ייתכנו אפילו בחמישי בבוקר.

גשם גם בכפר חיטים
גשם גם בכפר חיטים | צילום: אלירן יוסף

הגשמים המאוחרים אינם מיטיבים עם החקלאים - שזהו חגם. דותן לובנטל מקיבוץ רמת רחל מסביר כי הגשמים גורמים ל"פציעות" על גבי הדובדבנים שעדיין לא נקטפו. עם זאת, למזלם, יהיה הביקור הרטוב הזה קצר מאוד. בהמשך השבוע ייעשה בהיר וחם מהרגיל בעונה. אחרי חג חורפי, תגיע "שבת לים".