בפברואר האחרון גילתה כרמית אינדיג בת ה-30 מבאר שבע שהיא חולה בסרטן מסוג הודג'קין לימפומה. הבשורה הכתה בה, אבל מאותו הרגע היא ידעה שתעשה כל מה שתוכל כדי להתמודד עם המחלה - וגם לסייע לנשים אחרות שחלו בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מאז שנודע לי שחליתי, ידעתי שאני צריכה לעשות הכל כדי להתמודד וגם כדי לעזור לאחרות שנקלעו למצב שלי", סיפרה כרמית בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "יומיים לפני שעברתי את הטיפול הכימותרפי הראשון שלי, במרץ האחרון, קיצצתי את השיער בביתי ורציתי שישתמשו בו לשזירת פאה".

כרמית יצרה קשר עם עמותת 'זכרון מנחם' ואמרה שהיא חולה בעצמה במחלה, ורוצה לתרום את השיער לחולות סרטן אחרות כדי שישזרו ממנו פאה עבורן. "שלחו לי מעטפה מיוחדת שרשמתי עליה את הפרטים ואליה הכנסתי את השיער שגזזו מראשי - ושלחתי בדואר", היא משחזרת. "תמיד היה לי שיער ארוך ולא היה לי את האומץ לגזור אותו. ברגע שגיליתי שאפשר לתרום אותו לחולות - לא היה לי ספק שאעשה דבר כזה. ההרגשה הייתה מוזרה בהתחלה, אבל בגלל שעשיתי מעשה טוב - גם הרגשתי טוב".

 

כרמית אינדיג, לפני קיצוץ השיער
כרמית אינדיג, לפני קיצוץ השיער | צילום: כרמית אינדיג

"מחייכת כי חולות אחרות מאושרות"

מאז שתרמה את שיערה, החליטה אינדיג לוותר על הפאה - ולהישאר עם קרחת. כעבור זמן קצר היא הצטרפה לקבוצה של בוגרים שחלו במחלה בעמותת 'זכרון מנחם' ופועלת לקדם את מיזם תרומת השיער לחולות בסרטן - גם על ידי עידוד חברותיה הקרובות לגשת לספר ולקצוץ את השיער לתרומה.

"לתרום את השיער שלך זה מאוד מרגש. זה מילא אותי לדעת שעזרתי לאחרות והעלה לי חיוך על השפתיים, גם אם אני בעצמי עדיין חולה ומתמודדת עם טיפולים לא פשוטים. יש לי חברות מהעמותה שיש להן פאה ואני יודעת כמה חשובה להן חבישת הפאה ושהיא תיראה טוב", סיפרה.

אינדיג אחרי הקיצוץ - במראה הקצר
אינדיג אחרי הקיצוץ - במראה הקצר | צילום: כרמית אינדיג

בימים אלה אינדיג כבר מחכה לסוף הטיפולים ולרגע שבו תגדל מחדש את שיערה. "כשאנצח את המחלה, אני מתכוונת להאריך את השיער ולא להישאר עם המראה הקצר - למרות שקיבלתי עליו מחמאות רבות. כבר למעלה משבוע שאני לא מגלחת את הראש, ואפילו כבר גדלה לי פלומת שיער", סיפרה.

שתי חולות סרטן שהחלימו יתרמו הערב את שיערן

הערב תשתתף אינדיג יחד עם חברים רבים נוספים לעמותה בערב השקה מיוחד של קמפיין לתרומת שיער לחולות סרטן בהשתתפות שרון חזיז, שחלתה בעבר במחלה - ותוביל את הקמפיין. באירוע ינכחו גם אשת שר האוצר, ליהיא לפיד, ודני רופ - שמלווה את העמותה מקרוב שנים רבות.

תרומת השיער הראשונה במסגרת הקמפיין תתבצע היום באירוע, בו יתרמו את שיערן שתי חולות סרטן שקיבלו פאה, גידלו את שיערן לאחר שהחלימו מהמחלה - וכעת יקצצו אותו לצורך תרומה לחולות אחרות.

השיער נקצץ - ונשלח במעטפה
השיער נקצץ - ונשלח במעטפה | צילום: כרמית אינדיג

איך תוכלו לתרום בעצמכן שיער לחולות? פשטו אמרו לספר שלכן שאתן רוצות לתרום את השיער - וסביר להניח שיידע איך לאסוף את שיערכן על מנת לגזור אותו בצורה מסוימת - ולהעביר אותו לתרומה. ספרים רבים מודעים ליוזמת התרומה - וישמחו לשתף פעולה.

לצורך תרומה, השיער חייב להיות בריא ובלי שעבר טיפולים רבים. המינימום לתרומה הוא 30 סנטימטרים של שיער, שנקלע ונקשר - מוכנס למעטפה מיוחדת של העמותה - ונשלח. על המעטפה מצוינת כתובתה של התורמת, לצורך שליחת תעודת הוקרה לביתה. מומלץ להתקשר לעמותת "זיכרון מנחם" ולקבל מהם את המעטפה לצורך שליחת השיער לתרומה. ניתן ליצור קשר עם העמותה בטלפון 02-6433001.