כולנו מחפשים דרכים יצירתיות לחמוק מעומס החום הכבד שפקד את אזורנו בימים האחרונים. למרות שקשה למצוא נחמה תחת מעטה של זיעה, אנו בני האדם יכולים לפחות ליהנות מכך שאנו לא מכוסים פרווה, כמו חלק גדול מהחיות.

אחד המקומות שבו מנסים למצוא פתרונות שיקלו על בעלי החיים להתמודד עם הטמפרטורות הגבוהות במיוחד, הוא גן החיות התנ"כי בירושלים. בימים האחרונים, גן החיות פועל במתכונת מוגברת של מתנדבים, המנסים להקל על החיות. המתנדבים מחלקים לחיות קרטיבים צוננים של ירקות קפואים, ומכניסים אותם לבריכות או מתחת למפלי המים.

דואגים גם להולכים על שניים

אם בעבר חשבנו שכל הפינגווינים סובלים מהחום, סיגלית דביר, דוברת גן החיות התנ"כי בבירה, שברה מיתוס רב שנים. "הפינגווינים שנמצאים אצלנו בגן לא חיו בעבר בתנאי מזג אוויר של שלג וקור, אלא חיו בקו המשווה". דביר הסבירה כי הפינגווינים פשוט התאימו את עצמם במהרה למזג האוויר הים תיכוני.

למרות הדאגה הרבה לאיכות חייהן של החיות, גם ההולכים על שתי רגליים לא הוזנחו. "אנחנו רמזנו לאנשים להגיע בין השעות 16:00-19:00, מכיוון שאז פחות חם", אמרה דביר, "מילאנו את השעות הללו באירועים ובפעילויות, ולמרות שיש ירידה בכמות האנשים שמגיעים בגלל החום - אנו ממליצים לכולם לנצל את השעות הפחות חמות ולהגיע אלינו".