ג'וליאן ואביו (צילום: חדשות 2)
ג'וליאן ואביו | צילום: חדשות 2

ג'וליאן אבו עוואד בן ה-6 מהכפר בוקעתא שברמת הגולן נזקק לטיפול יום יומי של דיאליזה לילדים מאז יולי 2007. ג'וליאן סובל מאי ספיקת כליות סופנית ונזקק לטיפול האינטנסיבי עד שיעבור השתלת כבד וכליה. עד אז, מתקשה אביו הנכה לשלם על הנסיעות לטיפולים.

משפחתו של ג'וליאן, לו שלושה אחים נוספים, מבלה את רוב זמנה בבתי החולים והיא מוכרת לרשויות הרווחה בחמש השנים האחרונות על רקע בעיות רפואיות קשות. אביו סובל מ-75% נכות, אימו סובלת מבעיות ראייה קשות ומקבלת קצבת נכות, ואם זה לא מספיק - אחיו הקטן עבר השתלת לב בבית החולים תל השומר.

"אנחנו סובלים לא רק מהמצב הרפואי - אלא גם מהאדישות של הרשות המקומית, שמסרבת לעזור לנו ולממן את הנסיעות לטיפולים שאמורות להיות מסובסדות גם על ידי הרשויות", אמר האב בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "קופת החולים משלמת 40% מעלות הנסיעות ואת היתר אני משלם בלית ברירה - למרות שאני אמור לשלם רק 10%".

עלות הנסיעות לטיפולים: 14 אלף שקלים בחודש

עליות הנסיעות של ג'וליאן, שמוטלות על האב בגלל חוסר השתתפות של הרשויות, מגיעות לכ-14 אלף שקלים בחודש, שמהם הוא משלם יותר מ-7,000 שקלים. האב פנה לא פעם למשרד הרווחה, שדן בבקשותיו בוועדה מיוחדת, ובחודש שעבר אף הוחלט שיש לבדוק שנית את בקשתו - אולם עד כה לא הועברו לא הועברו כספים לחשבונו.

לדבריו של האב, במהלך ה-18 החודשים האחרונים, בנו ג'וליאן טופל בבית החולים גליל מערבי מבלי שקיבל עזרה מהרשויות ולו פעם אחת. לפני כחודשיים הגיע המכתב האחרון מהמחלקה לשירותים חברתיים של מועצת בוקעתא ברמת הגולן, ובו נכתב כי למועצה "אין אפשרות לסייע למשפחה בכיסוי הנסיעות מפאת חוסר בתקציב".

מהמועצה המקומית של בוקעתה נמסר בתגובה כי לשכת הרווחה של המועצה ניסתה לעזור למשפחה בגבול יכולתה, אך כיוון שאינה מקבלת תקציבים ממשרד הרווחה, אין ביכולתה להעביר תקציבים למשפחה. ממשרד הרווחה טרם התקבלה תגובה לפניית חדשות 2 באינטרנט. בינתיים, הילד ממתין להשתלת כליה של אמו, ולתרומת כבד שעלותם מגיעה למאות אלפי שקלים. 

לתרומות עבור ג'וליאן ומשפחתו - 052-4832549

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק