בעקבות הפרסומים על מספר מקרי מוות ברחבי אירופה שנגרמו מאכילת מלפפונים מזוהמים בחיידק אי קולי, מרגיעים היום במשרד הבריאות ומפרסמים כי לא היה יבוא של ירקות טריים מספרד לארץ בתקופה האחרונה.

מדוברות משרד הבריאות נמסר כי התוצרת הטרייה שמגיעה לישראל עוברת בשגרה בדיקות מיקרוביולוגיות, שאמורות להתריע על הימצאות חיידקים. עוד עדכנו נציגי המשרד כי החקירה באירופה עדיין לא הושלמה לגבי מקור הבעיה וכי משרד הבריאות ימשיך לעקוב אחר הממצאים ויעדכן בהתאם.

על פי ההודעה שנמסרה ממליצים לאזרחים לשמור על כללי היגיינה נאותים בעת טיפול בירקות ופירות במטבח מבטיחה הגנה על בריאות הציבור. על פי המלצות המשרד, יש לשטוף תוצרת טרייה במים חמים וסבון, לשטוף ידיים עם סבון טרם הטיפול בפירות והירקות ולהפריד תוצרת חקלאית טרייה ממזון גולמי לא מעובד, כמו בשר וביצים.

גרמניה: 10 מתו מהחיידק

משרד הבריאות בגרמניה פרסם אזהרה מהתפרצות מגיפה בעקבות משלוח של מלפפונים שהגיעו, על פי החשד, במשלוח של ירקות מספרד לסופרמרקטים של עיר הנמל הצפונית המבורג. עד כה עשרה בני אדם מתו לאחר שנדבקו בחיידק האלים, ועוד 300 מאושפזים בבתי החולים.

רשויות הבריאות בגרמניה מזהירות את התושבים "לא לאכול ירקות חשודים", ובמקביל יצאה הוראה ממשרדי הבריאות של גרמניה ואוסטריה להוריד מהמדפים מלפפונים, עגבניות ועלי חסה אורגנים שהגיעו מספרד. משרדי הבריאות באירופה כולה עוקבים בדאגה אחרי ההתפרצות שגורמת לפגיעות בדם, בכליות ואף במערכת העצבים.

על פי הדיווחים ממשרדי הבריאות בגרמניה, בריטניה, הולנד, דנמרק ואוסטריה, בכל יום נחשפים עוד עשרה חולים נוספים, מספרים שהופכים את התופעה להתפרצות החמורה בהיסטוריה של הבקטריה. במדינות צפון אירופה חושדים שכל מי שנדבק, שהה בשבועות האחרונים בהאמבורג .

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק