אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
טרגדיה בפגייה בשניידר, אילוסטרציה | צילום: רויטרס

טרגדיה בבית החולים שניידר: תינוק שנולד לפני הזמן מת לאחרונה מזיהום שגרם חיידק הקלבסיאלה שאינו מושפע מאנטיביוטיקה, כך מפרסם הבוקר העיתון "ישראל היום". בעקבות מותו, פגיית בית החולים נסגרה לקבלת פגים חדשים.

זמן קצר לאחר מכן, נתגלה כי שלושה פגים נוספים נדבקו גם הם בחיידק והושמו בבידוד מלא. הפגים בודדו מיתר הפגים ובבית החולים סיפרו כי הזיהום בדמם נשלט.

לפני כשבועיים הפג נולד במשקל 1.3 ק"ג ומצבו החמיר בצורה משמעותית לאחר שבדיקות גילו כי הוא סובל מזיהום מהחיידק קלבסיאלה שעמיד לכל סוגי האנטיביוטיקה. "ביום שישי האחרון מצבו של אחד הנשאים החמיר במהירות - הוא קיבל מיד אנטיביוטיקה שמתאימה לזיהום הזה, אך נפטר מזיהום בדם", סיפר פרופ' יצחק לוי, מנהל היחידה למחלות זיהומיות בשניידר. "משום שהפגים רגישים ואין להם מערכת חיסון, התפרצויות בפגיות זה לא דבר נדיר".

ממרכז שניידר לרפואת ילדים נמסר בתגובה כי "לצערנו, לפני כמה ימים הידרדר מצבו של אחד הפגים הנשאים באופן פתאומי, ולמרות מאמצי הרופאים להצילו הוא נפטר בתוך כמה שעות. בדיקות סקר נלקחו מכל הפגים בפגייה ולא נמצאו נשאים נוספים". עוד ציינו כי "המקרה דווח למשרד הבריאות והפגייה נסגרה לקבלת פגים חדשים. חשוב לציין כי הפגים אשר שהו באותו החדר נמצאים בחדר נפרד ומבודד משאר הפגים, וסגל ייעודי מטפל רק בהם בציוד ייעודי."

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק