חשד לרשלנות חמורה בבית החולים "אסף הרופא": רופא בכיר קבע בטעות את מותו של פג חי שנולד בשבוע ה-22 להיריון. האב לקח את בנו מבית החולים על מנת להעביר אותו לקבורה, אולם כשהגיע הביתה הבחין שהתינוק זז.

הזוג הגיע הבוקר לבית החולים בצריפין ולאחר מספר שעות יילד הצוות הרפואי את האישה. אולם הוולד שנולד בשלב מוקדם של ההיריון, נולד במשקל זעום של 490 גרם. רופא בכיר שביצע את הלידה, בדק את הוולד ולאחר שלא מצא סימני חיים - קבע את מותו של הפג.

האב הבחין לפתע: התינוק מתחיל לזוז

לאחר שבישר הצוות הרפואי את הבשורה המרה למשפחה, ביקשו ההורים לקחת עמם את "גופת הבן" על מנת לערוך לו טקס קבורה מוסלמי. בית החולים נעתר לבקשתם והעביר להם ארון כשבתוכו הפג החי.

כשהגיע האב הביתה הוא פתח את הארון כדי להכין את בנו לקבורה, אלא שאז הבחין האב ההמום כי בנו הפג זז ויש לו סימני חיים. נרגש ונסער הוא חזר לבית החולים, שם אושפז התינוק. מבית החולים נמסר כי הפג מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ פגים ומצבו מוגדר יציב.

גורמים רפואיים מוסרים כי בעבר כבר קרו מקרים בהם תינוקות שנולדו פגים בשלב כל כך מוקדם של ההיריון הצליחו לשרוד, אולם סיכויי ההחלמה במצב זה נמוכים למדי.

שני מקרים דומים בתקופה האחרונה

מקרה דומה אירע לפני כשלושה חודשים בבית החולים העמק בעפולה, שם נקבע בטרם עת מותה של פגה שנולדה בשבוע ה-25 להיריון. הפגה גילתה סימני חיים לאחר שמותה נקבע בידי רופא. היא הועברה במצב קשה לבית החולים העמק בעפולה, אך לא שרדה את הלילה ומותה נקבע בשנית.

הפגה נולדה לתושבת הכפר איכסל בצפון שילדה לידה מוקדמת של זוג עוברים. רופא בית החולים האיטלקי בנצרת קבע שהעוברים מתים והאם ניגשה עם בני משפחתה לקבור אותם, אלא שבמהלך טקס הקבורה התגלה: אחד העוברים מגלה סימני חיים.

מקרה נוסף של קביעת מוות בטרם עת התרחש גם בבית החולים בנהריה בחודש אוגוסט אשתקד. במשך שש שעות שכבה הפגה, שנולדה בשבוע ה-23, בתא הקירור של בית החולים. כאשר הגיע האב עם בן משפחה כדי להוציא את גופת הפעוטה ולהכינה לקבורה, אובחנו לפתע תנועות.

הרופאים ההמומים גילו לתדהמתם כי לפעוטה חזר הדופק. היא הועברה למחלקה לטיפול נמרץ, ומתה למחרת. הוריה של הפגה הפנו אצבע מאשימה לעבר בית החולים, ואילו שם אמרו כי "ההתעוררות" היא בגדר נס רפואי.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק