שרי הממשלה הכריעו הערב והחליטו להכניס את טיפולי השיניים עבור ילדים ממשפחות מעוטות יכולת, על חשבון תרופות בסל הבריאות. לפי הצעת סגן שר הבריאות יעקב ליצמן יוקצו 65 מיליון שקלים מתקציב סל הבריאות לטיפולי שינים לילדים גיל 18, שיגרמו לקיצוץ של חמישית בתקציב הסל לשאר התרופות. ההחלטה תעזור לילדים רבים שנמנעים מטיפול רפואי מסיבות כלכליות, אך מן הצד השני ניצבים אלפי חולים שהוצאת התרופה שבה הם משתמשים מסל הבריאות היא גזר דין מוות עבורם.

אחד מהם הוא שחקן התיאטרון והקולנוע שמואל וולף, שסובל כבר כמעט שלוש שנים ממחלה שמנוונת את מרכז הראייה. "התרופה הזו מאושרת באירופה ובארצות הברית, ורק בישראל היא אינה מאושרת", סיפר וולף בראיון לתכנית "שש" עם עודד בן עמי. "התרופה עולה לי 7,000 שקלים, ורכשתי אותה כבר מספר פעמים על חשבוני, אך אינני יכול לעשות זאת באופן קבוע".

190 אלף ישראלים סובלים מהמחלה קולרי גילי שממנה סובל גם שמואל וולף. "יש תרופות הרבה יותר גורליות לבני אדם מאשר טיפולי השיניים", ציין וולף. "אם לא יאשרו את התרופה אני עלול להתעוור. אני פונה לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן בבקשה פשוטה: אשר את התרופה, ובכך תציל 190 אלף חולים במדינת ישראל".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי "המהלך נועד לממן טיפולי שיניים עבור ילדים, אשר להוריהם אין יכולת כספית לממן טיפול בסיסי. להערכת משרד הבריאות, עלות טיפולי שיניים לילדים עד גיל 18 נאמדת בכ-250 מיליון שקלים".

סקר חדשות 2: האם את/ה מתכוון להתחסן נגד שפעת החזירים?

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק