אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
חשש ש-200 תלמידים נבדקו בחצבת | צילום: רויטרס, חדשות

פרסום ראשון: הורים של כ-200 ילדים בכיתות א' עד ג' בבית הספר קשת בירושלים קיבלו הודעה על חשש לחצבת - כך פורסם הערב (חמישי) במהדורה המרכזית. בהנהלה הודיעו להורים על הכוונה להקדים את החיסונים לתלמידים בכיתה א'.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

להורים הופצו ההודעה הבאה: "הורים יקרים שלום רב, היום נודע לנו שמדריכה בצהרון לכיתות ב'-ג' חלתה במחלת החצבת... הונחינו (על ידי משרד הבריאות) להעביר את המסר הבא: הילדים אשר חוסנו במנה אחת או כלל לא חוסנו - קיימת סכנת הידבקות. במידה ואצל ילדכם מופיע חום יש לגשת לרופא המשפחה ולהיבדק".

היום קיבלו ההורים הודעה נוספת, קצת מלחיצה עבור הורים לילדים בכיתה א': "אנו מעוניינים להקדים את החיסונים של כיתות א' כיוון שהם קיבלו עד כה רק מנה אחת בגיל שנה. אודה לכם שתשלחו את פנקס החיסונים כבר למחר, כאשר נדע את תאריך החיסון ניידע אתכם".

עד כה נדבקו בחצבת השנה 623 ישראלים. במדינת ישראל כמו בארה"ב ובמדינות נוספות באירופה האשמים בכך הם הורים שבגלל מסרים לא נכונים ברשת נמנעים ממתן חיסון לילדים. 

למרות שהשנה טרם הסתיימה, מדובר במספר החולים הגבוה ביותר בעשור האחרון - פי 20 יותר מאשר בשנה שעברה בה תועדו 34 מקרי הידבקות במחלה. בשנת 2015 אובחנו 80 חולים וב-2016 תשעה חולים בלבד. נכון להיום, בחודש אוקטובר אובחנו 19 בני אדם כחולים בחצבת. לשם השוואה, בספטמבר אובחנו 243 בני אדם כחולים ובאוגוסט 135 חולים בחצבת.