המערכת החורפית בעיצומה והיא עוד צפויה להתחזק הלילה ולאורך היום מחר, אך גם כשהסערה לא הגיעה לשיא שלה נרשמו בעיות ותקלות רבות בתשתיות ובתחבורה. הערב (חמישי) אירעו שיבושים ועיכובים בתנועת הרכבות במרכז הארץ בעיקר, ומוקדם יותר הוצף גן ילדים ברחובות והילדים חולצו משם על ידי אנשי שירות הכיבוי וההצלה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מרכבת ישראל נמסר כי חלו השינויים הבאים: תדירות הרכבות בקו רעננה-ראשל"צ תפחת מארבע רכבות בשעה לשתיים לכל כיוון, וכן שהרכבות בקו בית שמש-נתניה יחלו ויסיימו את נסיעתן בתחנת לוד במקום בתחנת נתניה. הנוסעים מתחנות בית שמש ורמלה, שייעדם ת"א, הרצליה, בית יהושוע ונתניה, יבצעו החלפה בתחנת לוד ויקבלו מענה דרך קו רחובות/אשקלון- בנימינה, הפועל כסדרו.

בנוסף, נרשמים עומסים גדולים מהרגיל בתחנת תל אביב האוניברסיטה בשל ריבוי נוסעים המשתמשים ברכבת בדרכם לאירועי החג במרכז הירידים בעיר לצד העובדה שמדובר ביום חמישי. רכבת ישראל ממליצה לנוסעים בתחנה להקדים את הגעתם וממליצה לרדת בתחנות אחרות.

כאמור, הבוקר חולצו 25 ילדים מגן שהוצף ברחובות לאחר שצוותים רבים הוזעקו למקום. דורון אלמשלי, מפקד המשמרת ביחידת החילוצים המיוחדים סיפר על מה שהתרחש: "כשהגענו לגן, העומק של המים היה מטר וחצי. אמרנו לגננות מהן הפעולות שנבצע, והיה צריך לעשות את זה כחוויה כדי שלילדים לא תהיה טראומה".

לדבריו, "הילדים הגיבו מעבר למצופה, חלקם בכו אבל הלוחמים שלנו הרגיעו אותם במהלך החילוץ והפכו את זה לאקט חווייתי". אלמשלי הסביר שזה קרה "בגלל כמות המשקעים שירדה תוך זמן קצר".

הצפה בגן ילדים ברחובות
החילוץ בגן הילדים ברחובות | צילום: דוברות כבאות והצלה, חדשות
המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים (ארכיון)
המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים (ארכיון) | צילום: דוברות המשטרה, חדשות
סופת ברקים בתל אביב
סופות ברקים, הלילה | צילום: עופר עברי, חדשות
גשם בתל אביב
צילום: שי קובו אביים, חדשות

מחר ממשיכים באווירה חורפית וגשומה בצפון ובמרכז, בדרום הארץ ינשבו רוחות חזקות, ייתכן אובך ותחול התקררות נוספת. בשבת תחול התקררות נוספת, גשם ירד בצפון ובמרכז ברוב שעות היום אך במגמה של החלשות הדרגתית. בתחילת השבוע הבא: עלייה בטמפרטורות אך עדיין קריר, וייתכן גשם מקומי קל.

המשטרה מבקשת מציבור המטיילים שלא להגיע לאזור נחלי המזרח והדרום. "פניה מיוחדת גם לתושבי הפזורה הבדואית שבנגב המתגוררת באזור הנחלים לגלות זהירות, ערנות ושמירה על הילדים בקרבת הבית וליד מבוגר אחראי תוך המנעות מכניסה לנחלים", נמסר מהמשטרה.

עוד הוסיפו כי ציבור הנהגים מתבקש לנהוג בזהירות מירבית וכי שוטרי תנועה יכוונו את זרימת התנועה המקומות המועדים. בנוסף, יש להקפיד על תקינות האורות וניקוי הפנסים, להימנע מהיסח הדעת ובמקרה הצורך לעצור בצורה בטוחה בצד הדרך.

גשם בתל אביב
צילום: חדשות 2

המשטרה השלימה את היערכותה לקראת מזג האוויר הסוער וקוראת לציבור להיערך מבעוד מועד למקרי הצפה, ובעיקר להתאים לתנאי הדרך את נהיגתם בכלי הרכב. בין התרחישים להם נערכים במשטרה, בשיתוף כוחות החילוץ וההצלה: שיטפונות, הצפות ופגיעה בתשתיות ובצירים הבין-עירוניים.

"על הציבור לנקוט במשנה זהירות ולהימנע מכניסה למצבי סיכון, לרבות ניסיונות לאתגר עצמם אל מול איתני הטבע שלעיתים אינם סלחניים, בכדי להימנע מפגיעה וסיכון לחיי אדם מיותרים", ציינו במשטרה, זאת בשל מקרים רבים של ניסיונות מצד תושבים "לרדוף" אחר שיטפונות באזור הדרום.