נדבקים בחצבת בעת ביקור בחו"ל (צילום: החדשות)
אילוסטרציה | צילום: החדשות

חשש להדבקה נוספת בחצבת: כ-80 ילדים שהיו בקניון בקריית אונו ביום חמישי זומנו לקבלת טיפול מונע נגד הדבקה בחצבת, לאחר שנחשפו שם לילדה חולת חצבת שטופלה במרפאה בקניון. במשרד הבריאות זימנו לקבלת טיפול מונע נגד ההדבקה במחלה את כל הילדים שהיו במרפאה באותו הזמן - אבל גם כאלה שהיו במסלול ההליכה שלה בקניון, עד שהגיעה למרפאה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עד כה כ-1,800 ישראלים לקו במחלת החצבת שמתפרצת בשבועות האחרונים בישראל. לפי משרד הבריאות, הגורם המרכזי להתפרצות המטרידה הוא הורים שמסרבים לחסן את ילדיהם.

ביום חמישי האחרון הודיע בית החולים "מעייני הישועה" בבני ברק כי הוא אוסר על כניסת ילדים לשטחו מחשש להידבקות במחלת החצבת‎ - זאת בעקבות הפרסום בחדשות  לפיו ילד שלא חוסן הגיע עם משפחתו לביקור בבית החולים וככל הנראה הדביק תינוקות במחלה.

בבית החולים אסרו מראש על הכנסת ילדים למחלקה, בדיוק בשל החשש הזה, ואפילו הציבו שומר בכניסה אליה – אולם הילד הצליח לחמוק פנימה חרף נקיטת משנה הזהירות. התוצאה: 50 תינוקות ו-15 יולדות נחשפו לסכנת הדבקה, וקיבלו בדחיפות טיפול מונע.

בהודעת בית החולים נכתב: "לנוכח התפרצות מחלת החצבת בדגש על ילדים, ומתוך דאגה לשלום הציבור, למאושפזים, לילודים ולאנשי הצוות, הוחלט שלא לאשר כניסה לילדים לבית החולים - למעט לטיפול רפואי. יודגש, כי ההנחיה כוללת גם לילדים שחוסנו בעבר. כלל מחלקות בית החולים ללא יוצא מן הכלל פועלות כרגיל וללא כל שינוי".