מספר ילדים המתגוררים בביתר עילית מצאו בשבוע שעבר אתון פצועה, שהייתה זקוקה לטיפול ועזרה רפואית. הילדים סיפרו כי ראו את האתון כבר מספר ימים לפני , כשהיא קשורה באחד ההרים בסביבה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הילדים פנו לשירותים הווטרינריים והעבירו את האתון למתקן של משרד החקלאות בגדה המערבית. בהמשך התקבלה בקשה מטעם ארגון "תנו לחיות לחיות" להעביר את האתון שנמצאה לסניף שלהם בתחומי הקו הירוק, על מנת שתקבל טיפול רפואי.

במשרד החקלאות סירבו לבקשה וטענו שלא ניתן להעביר בעלי חיים משטחי הגדה לשטחי ישראל בשל חשש לבריאותו. תשובת המשרד העלתה את החשש בקרב אנשי הארגון שהאתון תימכר חזרה לתושבים המקומיים שימשיכו להתעלל בה.

הפצעים על האתון (צילום: תנו לחיות לחיות, חדשות)
הפצעים על האתון | צילום: תנו לחיות לחיות, חדשות

בעקבות פניית החדשות Online, האתון - שככל הנראה עברה התעללות קשה - תועבר לארגון "תנו לחיות לחיות" שם תזכה לטיפול רפואי ותעבור שיקום ארוך.

ממשרד החקלאות נמסר בתגובה: "הכנסת בעלי חיים שלא מישובים ישראליים לתוך מדינת ישראל מצריכה תהליך ייבוא, הכולל בדיקות רפואיות השוללות את האפשרות להפצת מחלות המסכנות את בעלי החיים בישראל. האתון שנמצאה מקורה בשטחים והיא שוטטה עד לביתר עלית. כיוון שבמקרה זה האתון לא קיבלה את האישורים הנדרשים ומצבה הבריאותי אינו ברור, משרד החקלאות לא יכול להסתכן ונאלץ לפנות את האתון למתקן בגשר אדם. עם בקשתם של נציגי עמותת 'תנו לחיות לחיות' לאמץ את האתון, משרד החקלאות התנדב לסייע בהליך הייבוא ובהובלת האתון למקום הנבחר על ידי העמותה, וזאת בכפוף לתקינות הבדיקות".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il