מה קורה במטבח בבסיס סיירים? אמא של אחת החיילות, בתאל מנור, הזדעזעה כשבתה שלחה לה תמונות מארוחת הערב. "ראינו שם ביצה קשה, שהוגשה ללוחמים בארוחת הערב – ופשוט יצאו ממנה תולעים", סיפרה בריאיון לשש עם סיון רהב-מאיר. "האוכל בבסיס מוגש בהזנחה פושעת: אוכל מזוהם שגם אם אין בו תולעים או חרקים הוא יבש ולא ראוי למאכל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לאחרונה החל לפעול עמוד אינסטגרם בשם "טייסטי סיירים", ובו תיעוד של מה שמתארת מנור. "זה עמוד שנפתח כנראה על ידי הטבחים או מישהו במטבח שעובד בחדר האוכל של הבסיס", מעריכה האם. "הם מעלים מדי פעם את התמונות ומה שקורה שם ומתבדחים – למרות שלדעתי זה לא עניין שיש להתבדח עליו, כי הדבר יכול לגרום נזק בריאותי מתמשך, אפילו לצמיתות. כמו שאני מכירה את הדברים, אחרי שהחיילים משתחררים אבל נשארים עם הנזקים אין עם מי לדבר".

"יפה שעה אחת קודם לטפל, ברגע זה – שייכנסו לחדר האוכל, יבדקו את מצב התברואה, את התקנים, את הנהלים, את מי שאחראי ואת מי שצריך לפקח על הדברים", הדגישה מנור. "המענה הכי ענייני שיכול להיות זה שהבת שלי תתקשר אליי ביום ראשון-שני ותגיד לי: 'קיבלתי ארוחת ערב סבירה, אכלתי ואני שבעה'".

"האוכל פשוט מזוהם" | צפו ברייאון המלא (צילום: חדשות)
ביצה קשה עם תולעים בבסיס סיירים | צילום: חדשות

לדברי מנור, היום כבר קיבלה התייחסות רצינית מגורם צה"לי בנושא. "סגן מפקד בית הספר ללוחמה בבסיס דיבר איתי ארוכות ובאמת הקשיב. הוא התחייב לנסות לתקן, ולבדוק על מה אנחנו מדברים", סיפרה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מגוון פעולות ממוקדות מתבצעות במטבח בבסיס סיירים על מנת לשפר את התנאים בו, ביניהן: הדברת מזיקים, מסדרים לשמירת כשירות המטבח, ביקורות, ושיפוץ ראשוני שנעשה לאחרונה. בחודשים הקרובים עתיד המטבח להיכנס לשיפוץ תשתיות כולל ובעלי תפקידים חדשים ייכנסו לתפקידם. המקרה הנ"ל לא הועבר לידיעת המפקדים".