חרצני זיתים שנמצאו בבטן של פעוט (צילום: מרכז שניידר לרפואת ילדים, חדשות)
חרצני זיתים שנמצאו בבטן של פעוט | צילום: מרכז שניידר לרפואת ילדים, חדשות

למחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר לרפואת ילדים, הובהלה לפני כשבועיים תינוקת בת שנה ו-10 חודשים אחרי שנפלה מגובה שתי קומות בזמן שירדה עם אמה בגרם מדרגות ללא מעקה. בבדיקת CT שבוצעה על ידי הרופאה, ד"ר אסנת קונן, מנהלת מחלקת ההדמיה במרכז שניידר, היא הופתעה לגלות חרצני זיתים במעיים של התינוקת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

התינוקת הגיעה לבית החולים בהכרה מלאה ויציבה אך עקב חשש כי מצבה כך בשל מנגנון טראומה הוחלט על ביצוע בדיקת רנטגן. מבירור שנערך עם האם עלה כי היא אינה יודעת על מקרה של בליאת חפצים או מאכלים שהיו יכולים להיתקע במעי.

צילום ה-CT של בטן התינוקת (צילום: מרכז שניידר לרפואת ילדים, חדשות)
צילום ה-CT של בטן התינוקת | צילום: מרכז שניידר לרפואת ילדים, חדשות

מכיוון שחלק מהגופים הזרים שנמצאו בבטנה היו במעי הגס הוחלט בבית החולים להשאירה להשגחה ולהמתין שיצאו באופן טבעי מגופה לאחר מספר שעות ה"גופים הזרים" התבררו כחרצני זיתים.

"לשמחתנו הרבה המקרה הסתיים בצורה הטובה ביותר, אך חשוב לחזור ולהדגיש בפני ההורים כי עליהם לגלות ערנות בכל הנוגע למה שילדיהם מכניסים לפה", אמרה ד"ר אסנת קונן. "יש להרחיק מהישג ידם של תינוקות וילדים, מאכלים שאינם מתאימים לגילם מבחינת מרקם וגודל כמו פיצוחים ומאכלים עם חרצנים ולהקפיד לחתוך פירות קטנים ועגולים על מנת למנוע שאיפתם או בליעתם בשלמותם דבר העלול לגרום לחנק או לפגיעה במעי".