מזג האוויר הסוער בדרום: שתי קבוצות מטיילים נתקעו היום (שבת) בנחל ערוד מדרום למצפה רמון. במבצע החלו הכוחות במקום בפינוי 17 המטיילים שנקלעו לשטפון באזור, ואחד מהם פונה במצב בינוני. במהלך סוף השבוע טופלו 11 אירועי חילוץ בנחלי הארץ.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הכוחות במקום החלו בחילוץ שתי קבוצות מטיילים, כשהקבוצה הראשונה, ובה חמישה מטיילים נקלעו לשטפון במקום. הרכב שבו נסעו טבע בזרמים, אך הם הצליחו לטפס למקום בטוח בו הם מחכים לחילוצם.

במקרה אחר, גם הוא באותו הנחל, קבוצה של 12 מטיילים נקלעו גם הם לשיטפון. גם במקרה הזה - הצליחו המטיילים להגיע לטפס למקום מבטחים. מתחקור ראשוני של שוטרים בזירת האירוע בנחל ערוד עולה כי ככל הנראה באזור קבוצת מטיילים נוספת שנקלעה לשטפון.

מזג האוויר מרבית היום אמנם לא הרגיש חורפי, בוודאי לא במרכז, אך הגשמים יצרו שטפונות מקומיים באזורים "מועדים לפורענות" במזרח ובדרום. כבר אתמול קרס קטע מכביש 90 ליד נחל קדרון בשל תנאי מזג האוויר.

כמויות המשקעים היום לא היו גדולות מדי: 10 מ"מ במצפה רמון, 8 בראש הנקרה, 7 בחיפה ומילימטרים בודדים בעוטף עזה.

אתמול בשעות הצהריים הוזנק מסוק חיל האוויר לטובת משימת איתור וחילוץ ארבעה מטיילים שנסחפו בנחל אוג. על אף מזג האוויר המורכב, חולצו ארבעת המטיילים ואחד פונה לבית חולים.

למרות הסערה הקטנה שפקדה את הארץ, כ- 70 אלף מטיילים פקדו השבת את שמורות הטבע והגנים הלאומיים. בין האתרים הבולטים בהם בחרו המטיילים לבלות הם קיסריה, הבניאס, מצדה, קומראן ואפק.

מאמצי החילוץ אתמול בנחל אוג (צילום: דוברות כב"ה מחוז יו"ש, חדשות)
מאמצי החילוץ אתמול בנחל אוג | צילום: דוברות כב"ה מחוז יו"ש, חדשות

על פי נתוני פקחי רשות הטבע והגנים, במהלך שיש ושבת טופלו 11 אירועי חילוץ מטיילים. בשיתוף מתנדבי יחידות החילוץ, מד"א, המשטרה וחיל האוויר חולצו כל המטיילים באירועים אלו.