פועל נהרג בשל פגעי מזג האוויר (צילום: דוברות כבאות, חדשות)
חשש לחיי פועל שנלכד | צילום: דוברות כבאות, חדשות

פועל כבן 50 נהרג הבוקר (שישי) לאחר שנלכד תחת קיר בטון שקרס במפעל באזור התעשייה עטרות שמצפון לירושלים. בעקבות הגשמים העזים נחלש קיר המפעל שבו שהה, נפל עליו וקבר אותו תחת כמויות גדולות של בטון ועפר. כוחות חילוץ והצלה וכוחות מד"א יחד עם גדוד רם מחטיבת החילוץ של פיקוד העורף פעלו באירוע. הם הגיעו למקום, איתרו את הפועל וחילצו את גופתו מבין ההריסות. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בשעות האחרונות פעלנו לחלץ פועל שנלכד תחת הריסות מפעל שקרס, לאחר שחלקים גדולים ממפעל סמוך קרסו עליו ככל הנראה בעקבות הגשמים העזים", סיפר טפסר משנה רוני סונינו, מפקד כוחות הכיבוי וההצלה בשטח. "החילוץ של הפועל אליו הגענו סמוך לשעה 8 בבוקר, מורכב במיוחד, מכיוון שהוא נקבר תחת כמויות גדולות מאוד של בטון ועפר".

במקביל, מזג האוויר הסוער נמשך בכל רחבי הארץ: המערכת החורפית ששטפה את הארץ הגיעה לשיאה במהלך הלילה. הגשם החזק, שהביא להצפות בערים שונות, צפוי להימשך בשעות הבוקר ולהיחלש אט אט, עד שייפסק ככל הנראה ביום שבת.

בעקבות הסערה נתיבי איילון נחסמו לתנועה ממחלף רוקח לכיוון דרום וממחף גנות לכיוון דרום. כביש 40 נחסם גם הוא לתנועה בשני הכיוונים מצומת ברנר עד לצומת קידרון. היציאה ממושב בית אלעזרי נחסמה גם כן וכביש 42 נחסם לתנועה מיבנה לכיוון כפר הנגיד. כוחות משטרה נמצאים במקום ומכווינים את התנועה.החורף הגיע גם לאתר החרמון, שם החל לרדת במהלך הלילה שלג ראשון, גשמים חזקים יורדים במקום וערפל כבד שורר באתר, שנפתח למבקרים. במפלס העליון נערם השלג לגובה של כ-5 סנטימטרים והטמפרטורה במקום עומדת על 0 מעלות. במפלס התחתון לגובה של כסנטימטר והטמפרטורה עומדת על 2 מעלות.

השירות המטאורולוגי מדגיש כי קיים חשש לשיטפונות במזרח הארץ - באזור נחלי ים המלח ומדבר יהודה, ואף ישנו חשש להצפות נוספות בערי החוף. בדרום הארץ צפוי גשם מקומי ובמהלך היום צפויים לרדת בין 50 ל-80 מילימטרים של גשם באזור השפלה.

הטמפרטורות צפויות להישאר נמוכות היום ובשבת, ותחל התחממות ביום ראשון. עם זאת, המערכת החורפית תישאר איתנו עד יום שלישי וקיים סיכוי לגשם גם בתחילת השבוע.

הטמפרטורות החזויות להיום: בקצרין 13 מעלות, צפת 8, טבריה 17, נצרת 14, חיפה 15, תל אביב 18, ירושלים 12, אשדוד 17, באר שבע 17, מצפה רמון 12 ובאילת 23 מעלות.

הצפות באזור התעשייה יבנה, אתצול (צילום: חדשות)
הצפות באזור התעשייה יבנה. אתמול | צילום: חדשות

אתמול נרשמו מספר אירועים חריגים בעקבות הגשמים העזים: רכב שחצה מסילת רכבת ליד אשדוד נתקע על הפסים והביא לבלימת חירום מבוקרת של הרכבת. ברחובות, 25 ילדים חולצו מגן שהוצף. בנוסף, פקקים ועומסים כבדים הורגשו בכל בארץ בעקבות תקלות ברמזורים והצפות הכבישים.

המשטרה מבקשת מציבור המטיילים שלא להגיע לאזור נחלי המזרח והדרום. "פניה מיוחדת גם לתושבי הפזורה הבדואית שבנגב המתגוררת באזור הנחלים לגלות זהירות, ערנות ושמירה על הילדים בקרבת הבית וליד מבוגר אחראי תוך המנעות מכניסה לנחלים", נמסר מהמשטרה.

עוד הוסיפו כי ציבור הנהגים מתבקש לנהוג בזהירות מירבית וכי שוטרי תנועה יכוונו את זרימת התנועה המקומות המועדים. בנוסף, יש להקפיד על תקינות האורות וניקוי הפנסים, להימנע מהיסח הדעת ובמקרה הצורך לעצור בצורה בטוחה בצד הדרך.

רכב  איבד שליטה ונתקע על פסי הרכבת (צילום: מוקד הבטיחות של רכבת ישראל, חדשות)
רכב איבד שליטה ונתקע על פסי רכבת | צילום: מוקד הבטיחות של רכבת ישראל, חדשותסופת ברקים בתל אביב (צילום: עופר עברי, חדשות)
סופת ברקים בתל אביב. אתמול | צילום: עופר עברי, חדשות

עקב תנאי מזג האוויר הקשים נהג רכב ככל הנראה איבד שליטה, החליק ונתקע על פסי רכבת לאחר שחצה אמש (חמישי) מפגש מסילה כחוק ליד אשדוד. מערכות ההתראה הטכנולוגיות של רכבת ישראל, וכן מפקח המפגש שמוצב במקום, התריעו למוקד הבטיחות הארצי, וזה הנחה את נהג רכבת שהתקרבה למפגש במהירות של 140 קמ"ש, לבלום מיידית באמצעות עצירת חירום מבוקרת.

ברכבת ישראל קוראים לציבור הנהגים לנקוט במשנה זהירות סמוך לפסים. "אנו מזכירים לכלל משתמשי הדרך להיזהר בקרבת פסי הרכבת, ובייחוד בתנאי מזג האוויר הסוער והראות הלקויה", נמסר.