כשהמסוק הגביה מעלה, ליאור אינהורן הרגיש שהוא סוף סוף מגשים את החלום שלו. הצעיר בן ה-21 מגבעת שמואל שסובל מניוון שרירים, שתחבורה היא אהבת חייו, זכה השבוע בפעם הראשונה בחייו לטוס במסוק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אינהורן מרותק לכיסא גלגלים. למרות זאת הוא בחר לשרת במשך שנתיים בשירות לאומי בתחנת מגן דוד אדום בפתח תקווה. בין השאר עסק בתיאום אבטחה רפואית של אירועים ציבוריים במרחב ירקון של מד"א, ועשה זאת בהצטיינות. הוא אף קיבל את אות מצטיין הנשיא עבור תרומתו לקהילה.

לקראת סיום השירות במד"א שיתף אינהורן את מנהל המרחב חיים דורי בחלום שלו מגיל צעיר - לטוס במסוק. ביום שלישי האחרון משאלתו התגשמה. אמבולנס המשאלות של מד"א הגיע לביתו והסיע אותו לשדה התעופה שדה תימן בדרום הארץ. שם עלה אינהורן על המסוק של חברת להק-שפירית שלקח אותו לטיסה בשמי האזור. ליד המסוק נערכה לו מסיבת הפתעה – פרידה משירותו במד"א.

מסיבת פרידה מיוחדת (צילום: דוברות מד"א, חדשות)
מסיבת פרידה מיוחדת | צילום: דוברות מד"א, חדשות

מצגות תחבורתיות

"אחד התחביבים הגדולים שלי זה כלי תחבורה", הסביר אינהורן. "אני מכין במחשב מצגות על מכוניות, אמבולנסים ועל המסוק של מד"א ואפילו יש לי על המחשב חברת אמבולנסים וירטואלית. לא חשבתי שאי פעם אוכל להגשים את החלום והיום מאוד התרגשתי".

בכירי מד"א התרגשו לא פחות מהמעמד. "לקראת סיום השירות אמר לי אינהורן שתמיד חלם לטוס במסוק שלנו", אמר מנהל מרחב ירקון במד"א דורי חיים. "ידעתי שאעשה הכל על מנת להגשים לו את החלום".

גם סגן מנהל מחוז דרום ומנהל יחידת המסוקים במד"א מושון וקנין היה נרגש. "שמענו עליך הרבה סיפורים טובים", אמר לאינהורן. "לא חשבנו פעמיים כששמענו מה החלום שלך. זה מאוד מרגש אותנו". מנכ"ל מד"א אלי בין אמר: "ליאור הוא מתנדב מצטיין שלמרות מוגבלותו הפיזית תרם רבות. אני שמח שיכולנו להוקיר תודה ולהגשים לו את החלום".