אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: כרמל הורוביץ, חיל האוויר, חדשות

מאות חיילים נחשפו לחצבת, לאחר שטופלו במרפאה בבסיס הקריה בתל אביב, שם טופלה גם חיילת שהיה חשש כי נדבקה במחלה. ביום חמישי האחרון אושר כי היא אכן חולה במחלה, והודעה נמסרה למאות חיילים. הסיפור פורסם הבוקר (ראשון) לראשונה בגלי צה"ל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מראש אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה בצה"ל נמסר בתגובה כי "השבוע נבדק במרפאת הקריה חייל אשר עלה חשד כי חלה בחצבת. החייל הופנה לבירור. היום, לאחר אישוש האבחנה, ענף בריאות הצבא ומרפאת הקריה יוצרים קשר עם כלל החיילים שבאו במגע עם החולה לבירור סטטוס חיסון ובהתאם השלמת חיסונים".

מרבית חיילי צה"ל מחוסנים נגד המחלה, הואיל ונולדו לאחר שנת 1978. עם זאת, בעקבות התפרצות המחלה בישראל יצא חיל הרפואה במבצע מיוחד להשלמת חיסונים  נגד חצבת בקרב משרתי החובה והקבע שאינם מחוסנים. ביום רביעי הקרוב ייערך מועד חיסון נוסף נגד חצבת בשבעה בסיסים ברחבי הארץ. 

לפני כחודש: אושר בקריאה טרומית "חוק החיסונים"

במסגרת הניסיון לבלום את התפרצות המחלה, הכנסת אישרה בקריאה טרומית את "חוק החיסונים" לפני כחודש. החוק מגדיר לראשונה מדיניות לאומית בנושא החיסונים וקובע דרכי טיפול ב"סרבני החיסונים". ההצעה עברה ברוב גורף של 115 חברי כנסת. לפי הצעת החוק יוטלו סנקציות על הורים שאינם מחסנים את ילדיהם.

על פי הצעת החוק שיזמו יו"ר סיעת המחנה הציוני ח"כ יואל חסון ויו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי, משרד הבריאות יחויב לנהל מעקב אחרי ילדים שלא חוסנו, להתריע על כך בכתב בפני הוריהם, ואם ההתראה לא תעזור - לזמן את ההורים ל"מפגש הסברה מיוחד", שבסיומו יתבקשו לחתום על טופס סירוב.