א' אושפזה בשבוע שעבר בעקבות סיבוך של הזרקת חומצה היאלורונית למילוי קמטים. "שעה לאחר סיום ההזרקה, הרגשתי נימולות בחצי מאזור הפנים, בצד שמאל", סיפרה א'. בנוסף לתחושת הנימולות, הופיעו על פניה כתמים ושלפוחיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הכתמים החלו בערב, באזור השפתיים, בצד השמאלי, שהן נהיות כהות יותר, וזה הלך ועלה לתוך האף, לצדי אזור ההזרקה", היא הוסיפה. לאחר התייעצות עם הרופאה שהזריקה לה את חומר המילוי, א' מיהרה לבית החולים שיבא בתל השומר, ושם הוחלט לאשפז אותה. "הרופא הבכיר שקיבל אותי הסביר לי מה קרה לי - שלמעשה הוזרקה לי חומצה היאלורונית לתוך כלי דם, ולכן התוצאה הזאת שהיא בעצם סוג של סתימה".

א' מאושפזת במחלקה לכירורגיה פלסטית, שנחשבת למחלקה הגדולה ביותר בישראל, ובה חלק גדול מהמטופלים סובלים מסיבוכים לאחר הזרקות של בוטוקס וחומצה היאלורונית. לאחרונה, כך מספרים במחלקה, ישנם הרבה מטופלים כאלה, בעיקר מטופלות.

"לאחרונה בהחלט יש עלייה במספר המקרים שאנחנו רואים כסיבוכים לאחר הזרקות", מסביר פרופ' יוסי חייק, מנהל המערך לכירורגיה פלסטית וכוויות במרכז הרופאי שיבא. "אם בעבר היה מקרה אחד לחודש - היום יש 4 מקרים ולפעמים יותר שמאושפזים במקביל. כלומר פי 4".

אחד ההסברים לעלייה הזאת היא פשוט שיותר ויותר אנשים עוברים טיפולים של הזרקות למטרות אסתטיות של פיסול ומילוי קמטים בפנים. מאז שנת 2000 ועד היום נרשמה עלייה של 797% בטיפולי הזרקות בוטוקס, ו-298% בהזרקות של חומצה היאלורונית. ובמספרים מלאים: בשנת 2016, בוצעו ברחבי העולם כמעט 10 מיליון. טיפולי הזרקות משני הסוגים.